Hiiumaa teatripäevadel osalevad ka kooliteatrid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Hiiumaal peetakse teisipäevani kestvaid teatripäevi, nädalavahetusel olid fookuses Paladel toimunud noorte teatrite etteasted.

Kui Hiiumaa teatripäevi peetakse teist korda, siis kooliteatrid said Ave Alavainu eestvedamisel Hiiumaal hoo sisse juba 1980-ndatel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Jätkuvalt tähtsal kohal on need ka teist korda peetavatel Hiiumaa teatripäevadel. Kärdla nukuteatri lasteringi juhendaja Kersti Ojasalu sõnul on teatril tähtis roll ka tänapäeval.

"See annabki seda isetegemise rõõmu ja loomingut ja et oleks põhjust tulla ära ekraanide tagant, mis on tänapäeva suur probleem minu meelest," sõnas Ojasalu.

Kärdla nukuteatri lasteringi liige Merili ütles, et erinevalt tavalisest teatrist mängitakse nukuteatris nukkudega ja siis pole vaja muretseda, sest tekst võib lava taga peidus olla ja seda saab rahulikult lugeda.

Pikalt ettevalmistatud lavastuse esmakordselt publiku ette toomine võib kõlada üsna hirmutavalt.

"Pabin oli kohe kindlasti, aga ma arvan, et hääl võis ära minna korra," tunnistas Hiiu kultuuri- ja vabaajakeskuse näiteringi liige Markus, kes muidu jäi kõigega rahule.

Hiiumaa teatripäevade korraldajad leiavad, et noortel on nende programmis tähtis koht.

"Eesmärk on see, et pakkude noortele võimalust eneseväljenduseks just teatri kaudu ja tuua neid üldse lähemale kirjandusele, kultuurile ja dramaturgiale," sõnas Hiiu kultuuri- ja vabaajakeskuse kultuuri- ja huvitegevuse spetsialist Kadi Kull.

Hiiumaa teatripäevad kestavad teisipäevani. Viimasel kahel päeval lahutavad hiidlaste meelt naabersaarelt külla tulnud Kuressaare Linnateatri näitlejad.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: