Vilde muuseumis hakatakse keele üle mõtlema ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Annika Laats
Annika Laats Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Vilde muuseumis alustab keelele pühendatud mõtlusõhtute sari. Esimest korda kohtutakse 26. märtsil kell 18 ja siis räägib Risti koguduse õpetaja Annika Laats südame keelest. Järgmistel õhtutel mõtiskletakse ka vaikuse, maastiku ja une keele teemadel.

Käesolev aasta on pühendatud eesti keelele. Lisaks eesti keelele ümbritseb meid iga päev ka mitmeid teisi keeli, mille valdamine aitab märgata, kuulata, taibata ja luua suhteid. Neis on midagi universaalset, aga ka eestlastele omast.

Keelest mitmetähenduslikuma nurga alt räägimegi Eduard Vilde muuseumi neljal mõtlusõhtul.

Annika Laats arutleb südame emakeele üle. Mõnikord öeldakse, et võiksime rohkem osata rääkida üksteisega südame kaudu. Mis keelt räägib meie süda? Kas armastuse keel võiks olla tema emakeel? Mõtiskluste vahele helisevad harfikeeled. Muusikat teeb Helle Suurlaht.

Õdus õhtupoolik Vilde elutoas pakub võimaluse kaasa mõtiskleda inimlikkuse, märkamise ja ligimesearmastuse teemadel.

Annika Laats on EELK Risti koguduse õpetaja, Tallinna Lastehaigla hingehoidja. Viimastel aastatel on ta pälvinud mitmeid riiklikke tunnustusi humanistlike väärtuste väljendamise ja nende eest seismise eest. 2017. aasta lõpus valis Eesti Päevaleht ta eesti mõjukate naiste tabelis 14. kohale.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: