Rasmus Puur tahab Tallinna ülikooli kantaadiga põlemas hoida targemaks saamise tahet

Helilooja Rasmus Puur kirjutas Tallinna Ülikooli 100. aastapäevaks viieosalise kantaadi "Vabaduse tuul, tarkuse tuul", mida esitavad Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester ja koorid Martin Sildose juhatusel.

Rasmus Puur ütles, et ei tea ühelgi teisel ülikoolil oma kantaati olevat ning seetõttu ei olnud ka kusagilt mõõtu võtta. Koos sõnade autori Sulev Olliga otsustati luua teos, mis keskendub sellele, et tahe saada targemaks, mis meid ülikooli viib, ei kustuks õppimise käigus ära.

"Samas üritasime tabada ülikoolis õppimise atmosfääri, et seal oleks koos akadeemiline pool ja see mis jääb klassiruumist väljapoole, et seal sees oleks ka seda nooruslikku kergust ja eluvaimu," selgitas Puur "Aktuaalsele kaamerale".

"Ka siis, kui seda esitatakse tulevikus, on see ikkagi suunatud noorele sihtgrupile, et neil oleks seda pinget seda lugu laulda ja teha ja samas et ei võtaks isu ära, et liiga raske ei oleks. Seda tasakaalu on alati põnev otsida," lisas Puur.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: