Pettuses süüdistatud Alion Baltic Festival toimub taas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Fragment Alion Baltic festivali 6. augusti galakontserdi reklaamlehelt.
Fragment Alion Baltic festivali 6. augusti galakontserdi reklaamlehelt. Autor/allikas: ERR

Alion Baltic Festival, mille korraldajat üle maailma Tallinnasse kohale tulnud klassikalise muusika õpilased süüdistasid pettuses, toimub kaebuste kiuste ka sel aastal, seekord põhikohaga Läti pealinnas Riias.

Üle maailma Eestisse tulnud klassikalise muusika õpilased rääkisid möödunud aasta augustis ERR-ile, kuidas festivalil on tekkinud probleeme nii majutuse, transpordi ja õppereiside kui ka professorite, külalismuusikute, meistriklasside ning kontsertidega. Samuti kaebasid nad oodatust suurema omafinantseeringu ja pidevalt lubadusi andnud ning neid seejärel murdnud korraldaja, Michael Bulychev-Okseri käitumise üle.

Bulychev-Okser, kellega ERR pärast õpilaste kaebuste ärakuulamist ühendust võttis, selgitas rahulolematust sellega, et festival on viie aasta jooksul tohutult kasvanud ja niivõrd suurt festivali ja suveakadeemiat on paarist inimesest koosneva korraldusmeeskonnaga lihtsalt keeruline hallata. Samas võttis ta omaks ainult väikese osa õpilaste nimetatud probleemidest, lisades, et nad kasutasid lihtsalt nende heatahtlikkust ära, et igal võimalusel kompensatsiooni nõuda. Siiski lubas Bulychev-Okser augustis, et 2019. aastal nad festivali samal kujul ei plaani.

Bulychev-Okser lubas, et edaspidi ta ise enam vahemees õpilaste ja nende hotellide vahel ei ole ning majutus ei ole osa festivali õppemaksust. Selle asemel lubas ta teha kokkulepped erineva taseme Tallinna hotellidega ja pakkuda õpilastele valikut 2- kuni 4-tärni hotellide hulgast ning võimalust broneerida ööbimine rühmasoodustusega, millega pidavat vähenema ka festivali õppemaks kõigile õpilastele. Samuti lubas ta vähendada teatud pakutavate programmide mahtu – näiteks kompositsiooniprogrammi – ja keskenduda teistele programmidele, nagu klaveri- ja keelpilliprogrammid.

Tänavune festival on järjekorras kuues ja ürituse kodulehe järgi toimuvad esiti 10.–24. juulini Riias meistriklassid, misjärel algab 25.–29. juulini kestev kontserttuur, mis peaks õpilased peale Riia viima esinema veel Leedus Palangale, Eestis Pärnusse ja Tallinnasse ning Soomes Helsingisse.

Kuigi meistriklasside ajakava ja professorite ning külalismuusikute nimekiri on eelmise aasta programmiga võrreldes samaväärselt ambitsioonikad, võib leida neist mitmeid täpsustusi. Näiteks on osalustasu tõepoolest vähendatud (varasema 900–3100 euro asemel 650–1900 eurot), kuigi tasub tähele panna, et sellele lisandub veel 75-eurone taotlustasu, 115 eurot lõuna- ja õhtusöögi ning 250 eurot majutuse eest, kuigi viimase puhul on veebilehe järgi võimalik õpilastel valida nelja erineva majutuskoha vahel, mille hind jääb olenevalt hotellist vahemikku 125–450 eurot/nädal.

Kuivõrd õnnestub Bulychev-Okseril ja teistel osalejatele lubatu ellu viia ja eelmistel aastatel festivalil ja suveakadeemias osalenud õpilaste osutatud puudujäägid kõrvaldada, selgub mõistagi aga suvel pärast festivali toimumist.

ERR saatis festivali korraldajatele ka päringu, mida ja mil määral nad tänavu täpsemalt festivali korralduses muutnud on ja lisab vastuse siia esimesel võimalusel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: