90. aastate noored otsivad Barbara Lehtna uuslavastuses igavest armastust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Barbara Lehtna uuslavastus
Barbara Lehtna uuslavastus "Together forever". Autor/allikas: pressimaterjalid

10. aprillil esietendub Sõltumatu Tantsu Laval lavastaja Barbara Lehtna uuslavastus "Together forever" mis uurib igavese armastuse mõistet 90. aastate põlvkonna näitel.

Lavastaja sõnul on teema hetkel aktuaalne, kuna see sama põlvkond noori täiskasvanuid, kelle hulka ta ise kuulub, on järjest rohkem jõudmas vanusesse, kus abiellutakse, saadakse lapsi ja minnakse ka juba lahku pikaajalistest suhetest.

"Meie esimesed together forever hetked hakkavad mõne inimese puhul otsa saama, teise puhul aga just algavad. Arvan, et meie generatsiooni pole just väga palju uuritud ja see lavastus annab selleks võimaluse," märkis Lehtna.

Laval otsivad aga armastust etendajad Johan Elm, Minna-Triin Kohv ja Kaido Torn, kelle ühine füüsiline lavakeel mõtestab armastust läbi lapsepõlves kohatu. "No minu pärastlõunad ja õhtud kuulusid kindlasti teleka vaatamisele ja kui ma mõtlen, et kust ma siis tean, kuidas armastus käima peaks, siis nüüd olen järjest rohkem hakanud mõtlema, et see tuleb tegelikult just nendest samadest filmidest ja sarjadest, mida tollal vaadata sai," sõnas Kaido Torn.

Lavastaja sõnul on popkultuuri mõju kõrval huvitav aga ka see kuidas just selle põlvkonna vanemad noorte arusaamu armastusest on muutunud. "Näiteks sai selgeks, et kui toetuda endi ja sõprade kogemusele, siis me väga palju ei tea, kuidas üks mees armastama peaks, sest isanäiteid on vähe. Samuti pole meist väga paljud näinud oma vanemaid üksteisele armastust avaldamas," tõdes Lehtna.

ESIETENDUS: 10.04 kl 19.00

ETENDUSED: 11.04, 12.04, 22.04, 23.04 kl 19.00

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: