Galerii. Klassikaraadio stuudiokontsertide sari "Noorte stuudio" lõpetas hooaja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Klassikaraadio stuudiokontsertide sarjas "Noorte stuudio" esinesid märtsikuus kolmel korral meie ülikoolide esindusorkestrid. Eesti Raadio 1. stuudios andsid kontserte Tallinna Tehnikaülikooli Puhkpilliorkester, Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester ja Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester. Mõtteid orkestrimuusikast ja suures kollektiivis musitseerimisest jagasid dirigendid ja orkestrandid.

"Noorte stuudio" on mõtteline järg juba aastaid toimunud populaarsele koolikontsertide sarjale "Klassikaraadio tuleb külla", mille raames on Klassikaraadio innustanud noori kuulama klassikalist muusikat. Sarjas "Noorte stuudios" on Klassikaraadio otse-eetris viimase viie aasta jooksul musitseerinud solistid, duod, triod ja suuremad ansamblid Eesti erinevatest muusikakoolidest. 2017. aastal avas "Noorte stuudio" uksed silmapaistvamatele noorteorkestritele ning kontserdisari kolis Klassikaraadio 9. korruse klaveritoast ajaloolisesse Eesti Raadio 1. stuudiosse.

Tänavu märtsikuus olid kontserdisarja fookuses ülikoolide esindusorkestrid:

13. märtsil esines Tallinna Tehnikaülikooli Puhkpilliorkester, mis asutati juba 1950. aasta sügisel pillimänguhuviliste TTÜ töötajate poolt ning on tänaseks kujunenud ülikooli esindusorkestriks. Orkester pakub musitseerimisvõimalust lastemuusikakoolides puhkpille õppinud ja Tallinna õppima või elama tulnud noortele pillimängijatele ning praegustele õpilastele. Eesmärk on populariseerida puhkpillimuusikat, esitada erinevas žanris muusikat ja teha koostööd solistide, näitlejate, tantsijate ja kooridega. Orkestri dirigendid on Tarmo Kivisilla ja Diana Mäeväli.

 

20. märtsil mängis stuudiokontserdil Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester, kus musitseerivad nii Tartu Ülikooli üliõpilased ja vilistlased kui ka lihtsalt orkestrimängu armastajad. Kollektiiv alustas sellisel kujul tegevust 2009. aastal, kuid sümfooniaorkestri juured ulatuvad juba II maailmasõja eelsesse aega, mil esimene sümfooniaorkester ülikooli kõrvale tekkis. Orkestrit dirigeerib Taavi Kull. "Noorte stuudio" kontserdil oli kaastegev oboemängija Riivo Kallasmaa, kelle soleerimisel kõlas II ja III osa Wolfgang Amadeus Mozarti oboekontserdist.

25. märtsil andis meeleoluka kontserdi Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester, mis alustas tegevust 2013. aasta septembris ning on kuue hooaja jooksul kasvanud tugevaks kontsert-kollektiiviks, mida tõestab repertuaar, kus ka rida suurvorme, ja tihe esinemisgraafik. Orkestri dirigendid on Martin Sildos ja Jüri-Ruut Kangur. "Noorte stuudio" kontserdi viimase teosena kõlas Rasmus Puuri kantaat "Vabaduse tuul, tarkuse tuul", kus lisaks orkestrile olid kaastegevad Tallinna Ülikooli naiskoor, Tallinna Ülikooli meeskoor, BFMi segakoor ja vokaalansambel Vox Nova.

"Noorte stuudio" kontserdid on järelkuulatavad Klassikaraadio kodulehel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: