Eesti Draamateater toob esimesena Euroopas välja Lucas Hnathi menulavastuse

Foto: Heikki Leis

Dramaturg Lucas Hnath oli eelmise hooaja kõige mängitum autor Ameerikas. Eesti Draamateater toob esimesena Euroopas välja tema menulavastuse "Nukumaja, osa 2". Lugu jutustab Henrik Ibseni näidendi tegelastest 15 aastat hiljem.

Ibseni 1897. aastal kirjutatud draama lõpeb hetkel, kui oma mehes ja elus pettunud Nora otsustab kodust lahkuda. 15 aastat hiljem otsib ta oma perekonna taas üles.

Nora on vahepeal jõudnud teha endale nime kirjanikuna ning naiste valikuvaduse kaitsjana.

"Ta on ühiskonnakriitiline, eriti esimene teos, mille ta kirjutas pärast mitmeaastast üksildusperioodi. See on südameverega iseenda lahti kirjutamine ja analüüsimine ning ma arvan, et see leidis suure edu ühiskonnas ja palju naisi kõnetas see ja sellest hakkasid ühiskonnas toimuma väga suured muutused. Ta on selline revolutsionäär," rääkis Nora osatäitja Kersti Heinloo "Aktuaalsele kaamerale".

Ehkki näidendi tegevus toimub enam kui sajand tagasi, on autori positsioon kaasaegne ning lavastaja Mehis Pihla sõnul kirjutatud pigem diskussiooni vormis.

"Näiteks, kus on tasakaal emaliku hoolitsuse ja eneseteostuse vahel, mis on abielu, mis on kellegi õigused ja kohustused, võimalused ja vabadused. Ta ongi kirjutatud heas mõttes sisuka debatina," sõnas Pihla.

"Me oleme ise netis surfates avastanud, et Broadway'l teda reklaamitakse kui hit comedy't, aga meie eurooplasele kohaselt teeme seda pisut mõtlikumalt," märkis Heinloo.

Lavastuse "Nukumaja, osa 2" kunstnik on Kristjan Suits ning seda mängitakse Eesti Draamateatri väikeses saalis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: