Digitaalne muusikamüük kasvab kiiresti ja plaadimüük kukub

Digitaalne muusikamüük kasvab Eestis kiiresti ja plaadimüük kukub, kuid sellele vaatamata oli plaadimüügi käive möödunud aastal ikkagi suurem kui digitaalne müük.

Rahvusvahelise fonograafiatööstuse föderatsiooni (IFPI) andmeil kukkus plaadimüügi käive Eestis eelmisel aastal 40 protsenti. Kui 2017. aastal oli käive 6,3 miljonit eurot, siis möödunud aastal 3,7 miljonit eurot, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Digitaalne müük kasvas aga 43 protsenti, kerkides 1,4 miljoni eurose käibe juurest kahe miljonini. Sellest enamiku annab striimimisteenuse müük, allalaetava muusika osa on väga väike.

Samas, vaatamata suurele kasvule jäi digitaalne müük ikkagi veel väga selgelt plaadimüügile alla.

Kui arvestada plaadimüük ja digimüük kokku, langes käive mullu 24 protsenti 5,8 miljoni euroni. Samas tuleb arvestada, et need numbrid ei anna Eesti turul toimuvast täielikku pilti. IFPI andmetes kajastuvad kolme suurema plaadifirma Universali, Warneri ja Sony andmed, kelle turuosa Eestis on kokku 60 protsenti.

"Järgmisel aastal jõuame me punkti, kus digitaalne müük on suurem kui plaadimüük. Plaadid jäävad muidugi alles, kuigi nende osakaal langeb. Nõudlus plaatide järele jääb siiski alati alles. Minu hinnangul on plaat üha enam fännitoode. Digitaalsete müügikanalite kaudu on aga kohalikel artistidel oluliselt kergem rahvusvahelise publikuni jõuda," selgitas Warner Musicu Soome üksuse müügijuht Teppo Luonema.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: