Pärnu Kuninga tänava kooli saal sai vitraažaknad

Pärnu Kuninga tänava kooli suuri saaliaknaid kaunistab nüüd vitraažid. Uhke klaasteosega avaldatakse austust seal kunagi õppinud riigitegelastele ja ka raamatule kui teadmiste allikale.

Pärnu Kuninga kooli teeb oluliseks see, et siin õppisid omal ajal paljud riigitegelased, näiteks Konstantin Päts ja Jüri Vilms. Siis tegutses selles majas Pärnu Poeglaste Gümnaasium, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Maja on hoolega hoitud ning kunagiste õppurite portreede ja büstidega kaunistatud, nüüd valmis saanud vitraaž muudab saali kauniks ja pidulikuks.

Vitraaži kujundaja Tõnis Tooming ütles, et vasaku akna vitraažil on kujutatud raamatut kui teadmiste allikat, paremal metsa, mis juurdub maasse, kust põlvnevad meie esiisad, selle kooli vilistlased.

"Keskel loomulikult selle maja kroonitud ja kroonimata pead, vilistlased, nii et vilistlased, oma ala spetsialistid, oma ala tipptegijad. Meenutagem kas või kroonimata peadest Paul Kerest, kroonitud peadest Konstantin Pätsi," rääkis Tooming.

Vitraaži valmistanud Ain Roost ütles, et see võttis nii kaua aega, et tundub, nagu oleks ta seda teinud pool elu. Aga täpset aega pole ta mõõtnud.

"Neid ei saa niimoodi teha, et ma teen ühe valmis, siis nädal aega puhkan ja siis teen teise. Nad kõik peavad üksteisega sobituma. See mõte, mis klaasi lõigates ja neid värve ja klaasisorte valides tekib, see ei tohi katkeda. Öeldakse, et vitraažid on tänapäeval pühakodades põhiliselt, meie igapäevaelus näeb neid vähe. Aga mis on veel püham koda kui koolimaja," sõnas ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: