Kumus näeb filmi hea disaini kümme käsku sõnastanud Dieter Ramsist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Dieter Ramsi loominguline mõju ulatub mööblist Apple'i nutiseadmeteni.
Dieter Ramsi loominguline mõju ulatub mööblist Apple'i nutiseadmeteni. Autor/allikas: pressimaterjalid

"Kui ma saaksin uuesti alustada, ei hakkaks ma disaineriks – maailmas on liiga palju ebavajalikke asju," ütleb mees, kes disainis sadu nüüdseks klassikaks muutunud tooteid – tema nimi on Dieter Rams.

SA režissööri Gary Hustwiti linateos "Rams" pole ainult ülevaade ühe maailma suurima tootedisaineri loomingust ja inspiratsiooni allikatest, vaid ka mõtisklus jätkusuutmatust ja ületarbivast maailmast, kus disain on taandatud sisulise tähenduseta turunduslikuks sõnakõlksuks. Kõigeks selleks, mille vastu 86-aastane Rams sõdib. 

Tema sõnastatud hea disaini kümme printsiipi – uuenduslikkus, kasulikkus, esteetilisus, arusaadavus, pealetükkimatus, ausus, kauakestvus, läbimõeldus, keskkonnasõbralikkus ja minimalistlikkus – pole kaotanud oma aktuaalsust ka tänapäeval, mis sest, et on kirja pandud juba 1970. aastatel. Määratu on ka aastakümneid elektroonikafirma Braun peadisainerina tegutsenud Ramsi loominguline mõju, ulatudes Apple´i nutiseadmeteni välja. Mööblifirma Vitsœ toodab siiani menukaid riiulisüsteeme, mille Rams töötas välja 1960. aastatel.

"Peene esteetika rahustav kümblus," võttis filmi pärast esilinastust kokku The Hollywood Reporter.

Muusika on "Ramsile" kirjutanud ambient-klassik Brian Eno.

10. aprillil kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse tootedisainer Mihkel-Emil Mikk.

Film on ilma tõlketa, ingliskeelsete subtiitritega.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: