ERM kutsub rahvast sünnipäevapeole 110-kilost torti sööma

Presidendi vastuvõtt Eesti Rahva Muuseumis
Presidendi vastuvõtt Eesti Rahva Muuseumis Autor/allikas: Raigo Pajula / Presidendi kantselei

Eesti Rahva Muuseum (ERM) tähistab pühapäeval oma 110. sünnipäeva rahvapeoga, kus saab tasuta muuseumi külastada ning torti süüa.

"Kuna on tegemist Eesti Rahva Muuseumiga, siis on pidu rahvale. See tähendab seda, et oleme kutsunud kella kaheks rahva siia ja osa saama rahvapeost. Meie poolt on tasuta näituse külastamine ja tasuta 110-kilone tort," rääkis ERM-i direktor Alar Karis ERR-ile.

Karise sõnul on nii eestlased kui turistid muuseumi Raadil enda jaoks avastanud - 2016. aastal avatud uut maja on praeguseks külastanud juba ligi 600 000 inimest. ""Meil läheb hästi. Ja loodame, et läheb hästi ka viie, kümne ja viiekümne aasta pärast," rääkis direktor.

ERM on üks vähestest Eesti muuseumitest, millel on teadusasutuse staatus. Peamised suunad, mida seal töötavad teadlased uurivad, on etnoloogia, toidukultuur, vähem ka linnakultuur, rääkis Karis.

"Küsimus on selles, et kõikide teadustega, millega tahaks tegeleda, ei jõua tegeleda, tuleb teha valikud ja teha neid võimalikult hästi. Nii, et teadlased nii Eestist kui ka välismaalt tahaks just siia tulla tegema teadust, mida meie parajasti teeme," rääkis Karis.

Sünnipäevapeol muuseumi silla-alal astub üles Tartu Ülikooli Akadeemiline Puhkpilliorkester Popsid, laulab Lauri Liiv ning tantsusamme näitavad ette Katrin Pärn ja Janek Savolainen.

Eesti Rahva Muuseum rajati 1909. aastal kodanikualgatusena pühendusega Jakob Hurdale ja tema pärandile. ERM-i tänane tase ja populaarsus tugineb enam kui sajandipikkusele kogumistegevusele, suhtlusele Eesti rahvaga, teadustööle ning ühistööle mitmete partneritega. ERMi ajaloost saab pikemalt lugeda muuseumi kodulehelt.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: