Eesti Kunstimuuseumi rändnäitus jõudis Haapsalu raekotta

Eesti kunstimuuseum tõi Haapsalu raekotta oma 100. sünnipäevale pühendatud rändnäituse "Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas".

Vaataja viiakse teekonnale, mis räägib kunstižanrite ja -motiivide arengust ajas ja ruumis 17.-21. sajandini. Lisaks Haapsalule jõuab näitus tänavu Narva ja Valga linna, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Haapsalu raekojas avatud näitus on Eesti kunstimuuseumi peadirektori Sirje Helme sõnul osa muuseumi sajandast sünnipäeva-aastast. Nii näituse kujunduse, trükiste kui ka kaasas käiva haridusprogrammi kaudu tutvustatakse lisaks kunstiteostele laiemalt ka Eesti kunstimuuseumi näitusekultuuri.

"Kui muuseum teeb ühte näitust siis see ei ole lihtsalt üks näitus, vaid temaga kaasneb väga palju tegevusi ja me tahtsime sellises väiksemas formaadis selle kõik kaasa võtta. Sellepärast ongi selle ürituse hüüdlause või slogan, et just nimelt "kunstimuuseum sinu linnas", mitte "kunst sinu linnas"," selgitas Helme.

Kuraator Eha Komissarov ütles, et näitus vaatleb, kuidas teatud teemad on kunstis muutumatud.

"Ainult käsitlused arenevad ja nüüd ongi meil siin tegelikult nii, et näitus jaguneb mitmeks huvitavaks teemaks nagu näiteks meri, portree, kogujad-arhiiv-kollektsioneerimine, mis on alati väga populaarne olnud, elus ja eluta loodus, õhtuvalgus. Vaat sellised teemad, mida me kohtame tegelikult maalikunstis alates renessanssist, ainult iga ajastu annab talle uue tõlgenduse, täiesti uue fookuse," rääkis ta.

Näitust saab uudistada Haapsalu raekojas 2. juunini. Peale Haapsalu jõuab väljapanek tänavu ka Narva ja Valga kunstisõpradeni.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: