Virumaa saab uue vabaõhukontserdikeskuse

Rakvere vallimäel on alanud ettevalmistus ehitustöödeks, mille käigus valmib järgmise aasta maikuuks vabaõhumeelelahutuskeskus. Vallimäel asuva Rakvere linnuse külastajaid ehitustööd väga häirida ei tohiks.

1964. aastal valminud Rakvere vallimäe laululava ehitustööde käigus lammutatakse. Lisaks 4400 statsionaarse ja tuhatkonna ajutise iste- või seisukohaga peaareenile tuleb vallimäele väiksem, 800kohaline amfiteatrilaadne esinemislava. Linnapea Marko Torm avaldas lootust, et tulevikus leitakse raha ka purikatuse ehitamiseks.

Vallimäel oli juba muinasajal eestlaste linnus. Esimest korda 13. sajandil ürikutes mainitud paik arvati küll kolm aastat tagasi looduskaitse alt välja, kuid endiselt on ta muinsuskaitseobjekt ja Rakvere linnarhitekt Angeelika Pärna tunnistas, et see teeb ehituse keerulisemaks.

Seitsmel hektaril toimuvad ehitustööd lähevad maksma viis miljonit eurot, millest pool kaetakse Euroopa Liidu regionaalarengu fondist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: