Etnoloogid arutlevad vastandlike ajalookäsitluste üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti Ajaloomuuseumi õueala Maarjamäel
Eesti Ajaloomuuseumi õueala Maarjamäel Autor/allikas: Urmet Kook /ERR

Tallinnas Eesti Ajaloomuuseumis ja Tartus Eesti Rahva Muuseumis toimuv rahvusvaheline konverents "Muuseumid kui mälu ja muutuste kujundajad" küsib, kuidas muuseumid tegelevad konfliktsete minevikega.

Muuseumikogukonna uurijad ja praktikud ligi 30 riigist arutlevad kolme päeva jooksul muuseumide rolli üle ühiskonna mälu kujundamises ja vastandlike ajaloosündmuste käsitlemises.

ERMi 59. aastakonverentsi teemaringi moodustavad muuseumide mälupoliitika muutuvas ühiskonnas, kogumise ja kureerimise strateegiad vastandlike minevike kajastamisel ja ebamugavate teemade üle arutlemine diskussioonis külastajatega.

Paneelettekannetega esinevad mitmete mälu- ja päranditeemaliste kirjutiste autorid, Poola juudi ajaloo muuseumi Polin püsinäituse juhtkuraator Barbara Kirshenblatt-Gimblett New Yorgi Ülikoolist ning Memory Studies Associationi nõukogu liige Silke Arnold-de Simine Londoni Ülikoolist.

Konverentsi avavad kolmapäeval ERMi direktor Alar Karis ning kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Merilin Piipuu. Konverents toimub 24. ja 25. aprillil Tallinnas Eesti Ajaloomuuseumis ning 26. aprillil Tartus ERMis.

Konverentsi korraldavad Eesti Rahva Muuseum ja Tartu Ülikooli etnoloogia osakond.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: