Etenduskunstide maraton Teatrikus esitleb visioone nüüdisaegsest teatrist

Narvas algas etenduskunstide maraton Teatrikus, milles valdkonna eksperdid esitlevad oma visioone nüüdisaegsest teatrist ja tutvustavad uusi tehnoloogiad.

Etenduskunstide maraton kestab Vaba Lava Narva teatrikeskuses kuni juunini, mil meistriklassidesse kaasatud trupid esitavad koolitusel loodud etendusi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Teatrikus õpetab Narva piirkonna teatritegijatele, kuidas kasutada uudseid ja põnevaid lahendusi, sealhulgas heli-, valgus- ja nutitehnoloogiaid.

Valdkonna ekspertide hinnangul on tänapäeva teatri suurim väljakutse publiku kõnetamine.

"Esiteks, kuidas hoida tähelepanu. Teiseks, kuidas võtta arvesse publiku tajumisvõime uut eripära. Inimene on võimeline vastu võtma infot vähemalt kahest allikast korraga, reaalsusest ja nutiseadmetest, millest me praktiliselt enam ei välju. Loomulikult peab sellega arvestama ja meie peamiseks ülesandeks teatris on vaatajaid nutiseadmetest välja tõmmata, kasutades selleks kas nutiseadmeid, tehnoloogiaid, efekte, võtteid. See on praegu tõsine väljakutse," selgitas lavastaja Juri Muravitski.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: