Jazzkaar 30. sünnipäev kogus 26 000 külastust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Judith Hill Jazzkaarel
Judith Hill Jazzkaarel Autor/allikas: Rene Jakobson

Pühapäeval lõppenud juubelifestival Jazzkaar tõi huvilisteni 160 eriilmelist sündmust, sealhulgas 80 põhiprogrammi kuulunud kontserti. Festivali külastuste arv ulatus sel aastal 26 000 külastuseni, kellest 5500 inimest nautisid tasuta kontsertide päeva.

Juubelifestival Jazzkaar jõudis 19.–28. aprillini lisaks Tallinnale ka Tartu, Pärnu, Haapsalu, Kuressaare, Rapla, Rakvere, Viljandi, Narva ja Muraste muusikasõpradeni. Rekordarv ehk üheksa Eesti ansamblit esitles festivalil oma uusi heliplaate. Jazzkaare külastajaid ostsid üle 500 vinüül- ning CD-plaadi. Klassikaraadio salvestas kümme kontserti, mis on järelkuulatavad Klassikaraadio kodulehel. Mitmed neist jõuavad Euroopa kuulajateni EBU vahendusel. 
 
Festivali kunstiline juht Anne Erm tõstis esile selleaastasel festivalil esinenud Eesti jazzmuusikute põnevaid loomingulisi käekirju. Kiitust nii kodu- kui ka välismaistelt muusikaajakirjanikelt pälvis festivali avakontsert "Erkki-Sven Tüür & Lepa Sumera rewrite" ja uute plaatide esitluskontserdid. "Loodan, et festivalil kogutud positiivne energia ja muusikas peituv tervendav jõud kannab meid järgmise festivalini. Nii minu kui kuulajate tänu kuulub õnnestunud jazzipeo eest Jazzkaare meeskonnale, partneritele ja 150 vabatahlikule," lisas Erm.

Bobby McFerrin Tallinnas Jazzkaarel Autor: Sven Tupits
 
Festivali kodu oli juba viiendat aastat Telliskivi Loomelinnak. Sel aastal ootas publikut värskelt renoveeritud Punane Maja. Koos jazzisõpradega tähistati ka Telliskivi Loomelinnaku 10. sünnipäeva. 
 
Jazzkaar 2019 peaesinejad olid Bobby McFerrin "Gimme 5", John Scofield, Joshua Redman ja Judith Hill. Aasta Jazziauhinna tiitli pälvis saksofonist Raul Sööt. Festivali 30-aastasele ajaloole vaatasid tagasi fotonäitus "Jazzkaar 30", plakatinäitus festivali disainist, raadiosari "Jazzkaar 30" ning kampaania "Kuulan jazzi". Jazzijuttudest sai osa üle 260 inimese. Väikeste muusikasõprade meeleheaks toimus nii Jarek Kasari, Jaan Pehki ja Kirke Karja eestveetud perekontsert kui ka kooli- ja lasteaiakontserdid. Juubelifestivalil sai nautida kontserte "Erkki-Sven Tüür & Lepa Sumera rewrite" Kirke Karja & Mingo Rajandi juhtimisel ning "Jazzkaar 1990 rewrite" Raivo Tafenau festivaliansambli eestvedamisel. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: