Akadeemiale ja Muusikale valitakse sügisel peatoimetajad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Toomas Kiho
Toomas Kiho Autor/allikas: Sille Annuk/ PM/ Scanpix Baltic

2019. aastal toimuvad ajakirjade Akadeemia ja Muusika peatoimetajate valimised, teatas sihtasutus Kultuurileht aastaaruandes. Sihtasutuse juhatuse esimees Toomas Väljataga sõnul on tegu korraliste valimistega.

"Välja kuulutatakse Akadeemia peatoimetaja valimised augustis, tulemuse sooviks saada 1. oktoobriks. Muusika peatoimetaja valimised kuulutame oktoobris, tulemuse soovime saada detsembri alguseks," ütles Väljataga ERR-ile.

Praegune Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho ütles ERR-ile, et ta ei ole end uue konkursiga veel kurssigi viinud ega osanud seega öelda, kas ta uueks ametiajaks kandideerib. "Ma ei teadnudki, et konkurss toimub," märkis ta.

Kiho on Akadeemia peatoimetaja olnud aastast 2002, seega täitub tal järgmise aasta alguseks, mil uus peatoimetaja tööle asub, selles ametis 18 aastat. Akadeemiasse asus Kiho tööle 1988. aastal osakonnatoimetajana.

Ajakirja Muusika praegune peatoimetaja on Ia Remmel.

Akadeemia tiraaž oli 2018. a novembri seisuga 1500, ajakirjal Muusika 900.

Mullu valiti SA Kultuurileht väljaannetest uus peatoimetaja ajakirjadele Täheke ja Hea Laps ning ajalehele Sirp. Tähekese peatoimetajana jätkas Ilona Martson, Hea Lapse peatoimetajaks valiti Kätlin Vainola ja Sirbi peatoimetajaks Kaarel Tarand.

Sihtasutus Kultuurileht annab välja Eesti tuntumaid kultuuriajakirju ja -ajalehti: Akadeemia, Diplomaatia, Hea Laps, Keel ja Kirjandus, Kunst.ee, Looming, Loomingu Raamatukogu, Muusika, Müürileht, Sirp, Teater.Muusika.Kino, Täheke, Uma Leht, Vikerkaar, Õpetajate Leht ja Värske Rõhk.

Suurima tiraažiga SA Kultuurileht väljaannetest oli 2018. novembri seisuga Uma Leht (10 300), järgnesid Täheke (7100) ning sihtasutuse poolt kirjastatav Diplomaatia (5400).

Praegusel kujul tegutseb SA Kultuurileht 2004. aastast, mil sellega ühinesid kirjastus Perioodika alla kuulunud ajakirjad.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: