Galerii: Lapsed joonistasid tuleviku laulupidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ERR-i lasteportaali Lastejaam ja Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA korraldatud tuleviku laulupeo joonistuskonkursile saadetud töödes saab näha põnevaid lahendusi laulukaarele. Täna tegi žürii laste töödest esimese valiku.

Koolilastele mõeldud konkursi "Laulupidu 2069" parimaid töid sõelusid välja Margus Saar Eesti Televisioonist, Sten Weidebaum Eesti tantsu- ja laulupeo SA-st ja laulupeo mudilaskooride liigijuht Maret Alango. Viimane žüriivoor on järgmisel nädalal.

"Meid huvitas, mida lapsed laulupeol täna märkavad. Selge, et kõigile jääb meelde suur laulukaar, kuid tahtsime konkursitöödes näha, millised laulupeoga seotud väärtused lapsi kõnetavad," rääkis Sten Weidebaum. "Kõige tähtsam oli, et lapsed saaksid mõelda laulupeo olemusele. Keegi ei eeldanudki, et nad teaksid, mis on 50 aasta pärast," lisas Weidebaum.

Laste silmis toimub laulupidu ka 50 aasta pärast laulukaare all ja lauluväljakul. Oli põnevaid töid, kus pakuti laulukaarele välja uusi arhitektuurseid lahendusi. Näiteks, et laulukaare kohale on ehitatud tantsuväljak, kus tantsitakse elusa koorimuusika saatel või et laulukaare suurust saab muuta vastavalt esinejate hulgale.

Palju oli töid, kus laval esines kooride asemel rockansambel või koguni loomadest koosnev laulurühm. Leidus joonistusi, kus esinejateks ja publikuks olid tulnukad või robotid. Mõne lapse fantaasias peeti laulupidu hoopis teisel planeedil.

Võitjad igast vanuserühmast loodetakse välja hõigata järgmisel nädalal.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: