Vaata järele: "Tuulepealsed leelod" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Dokfilm Tuulepealsed leelod (Eesti 2007)
Dokfilm Tuulepealsed leelod (Eesti 2007) Autor/allikas: Pressimaterjalid

2007. aastal valminud dokumentaalfilmis võetakse vaatluse alla kolme laulupeo jäädvustamised, nii et alapealkiri võiks sama hästi olla ka "Kuidas laulupidusid portreteerida".

Vaataja üllatuseks nenditakse, et esimesest üldlaulupeost, Jannseni laulupeost 1869. aastal Tartus pole leitud mitte ühtegi fotot! Ehkki postipapa sealt kaugelt suisa palub: "... eesti rahvale tema pidu mälestuseks, et meie järeltulijad veel kaua pärast meid võiksid leida, mis nende vanemad oma esimesel laulupidul on laulnud..." Just sealt, 1869. aastast on pärit legendiks saanud lause: "Eestlased laulsid ennast rahvaks".

Filmi autori Enn Säde dokumentaalfilm püüab selgust tuua filmi "Leelo" – mille stsenaariumijärgne pealkiri oli "Laulev eestlane" – saatusesse. Enn Säde otsis arhiividest üles kaadrid keskkomitee istungitest ja detailsed dokumendid nii 1947. aasta kui ka 1969. aasta peo ning neist tehtud filmide ettevalmistamise kohta.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: