Selgub, mis tunne on Soomes olla tumedanahaline ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ARMA eestvedajad Monica Gathuo ja Leonardo da Costa Custodio.
ARMA eestvedajad Monica Gathuo ja Leonardo da Costa Custodio. Autor/allikas: Aleksis Poutanen

Feministeeriumi kontoris toimub kolmapäeval, 22. mail kell 18 vestlus aktivistliku meediatöötaja Monica Gathuoga, kes tutvustab oma kogemuste najal rassismivastaseid algatusi afrosoomlaste kogukondades.

Mis tunne on Soomes olla musta- või pruuninahaline? Millist rolli mängib feminism rassismivastases kogukonnatöös? Mida on meil Eestis naaberriigi kogemustest õppida?

Eestis kõlab rassismiteemalises aruteludes harva nende inimeste hääl, kes on ise rassistlikku kohtlemist kogenud, tutvustab kohtumisõhtut Feministeerium. Ka rassismivastastes algatustes moodustab häälekama osa valge enamus. Soomes on pilt natuke teistsugune – vähemuskogukondades toimub aktiivne organiseerumine ja rassismivastase poliitika eestvedajate seas leiab mitmesuguse taustaga inimesi. Monica Gathuo räägib, kuidas kogukonnatunde loomine on rassismivastases aktivismis Soome kontekstis toiminud võimestava tööriistana.

Monica Gathuo on Antirassistliku Meediaaktivismi Ühenduse (ARMA) eestvedaja. ARMA kasutab uurimistöö, aktivismi ja kunsti vahendeid, et teavitada Soome ühiskonda rassismi teemadel. ARMA eestvedajateks on afrosoomlased ja tumedanahalised inimesed.

Ingliskeelset arutelu modereerib Airi Triisberg. Pakutakse sosintõlget eesti keelde, kuid tõlke vajaduse korral paluvad korraldajad kirjutada aadressil info@feministeerium.ee.

Feministeerium asub Telliskivi 60A/3, 4. korrusel.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: