Galerii: laulupeotuli jõudis halulaeval Hiiu Ingel taas mandrile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kolmapäeva hommikul seilas tuli traditsioonilise halulaeva Hiiu Ingel pardal Haapsalu Veskiviigi sadamasse, et järgnevad kaks päeva rõõmustada Läänemaa inimesi.

Kolmapäeval jõudis laulu- ja tantsupeotuli Läänemaale. Veskiviigi sadamas vastuvõetud tuli rändas edasi Haapsalu toomkirikusse, kus piiskop Tiit Salumäe jagas seda kiriku emaaltarile.  Laulu- ja tantsupeo tuli rändab mööda Läänemaad nii kolmapäeval kui ka neljapäeval ja jõuab reedeks Raplamaale.

"Läänemaa Tule Tulemise vahest kõige olulisemad hetked jõuavad kätte kolmapäeva õhtul, mil tuli antakse pidulikult üle Läänemaa laulu- ja tantsupeo rongkäigule. Koos liigutakse Haapsalu piiskopilinnusesse, kus kooride, tantsurühmade ja orkestrite osalusel peetakse maha üks suur ühine rahvapidu," kirjeldas Tule Tulemisega seotud laulu- ja tantsupeo Läänemaa kuraator Marju Viitmaa.

Rahvapeo lõppedes annab Haapsalu linnapea peotule edasi Lääne-Nigula vallavolikogu esimehele, kes selle Martna kirikusse ööbima toimetab.

Avalikel teedel, linnades ja asulates liikudes palub politsei tuld tervitama tulnud inimestel olla tähelepanelikud ning varuda aega. "Tulega avalikel teedel autoroolis kohtudes tasub võtta pigem hetk, vajadusel peatuda ja nautida Tule Tulemise teekonda," ütles Põhja prefektuuri kesklinna politseiosakonna juht Kaido Saarniit. 

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: