Kammerkoor Voces Musicales esitleb teist plaati ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Voces Musicales
Voces Musicales Autor/allikas: Mait Jüriado

Kammerkoor Voces Musicales tähistab 20. hooaega uue helikandja, USA kompaniist MSR Classics välja antud "A Black Birch In The Winter" esitluskontsertidega 29. juunil kell 14 Keila Mihkli kirikus ja kell 20 Nissi Maarja kirikus ning pühapäeval 30. juunil kell 19 Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus.

Plaadile on salvestatud USA ja Eesti heliloojate Gregory W. Browni, Kile Smithi, Evelin Seppari, Maria Kõrvitsa ja Pärt Uusbergi muusika, esitluskontsertidel kõlavad ka Cyrillus Kreegi Taaveti laulud ja Aaron Coplandi Neli motetti.

Kava pani kokku ja seda dirigeerib David Puderbaugh (USA), kes viisteist aastat tagasi tuli Fulbrighti stipendiaadina Eestisse laulupeokultuuri uurima ja laulis sellal ka Voces Musicaleses. Praegu jagab ta teadmisi Iowa ülikooli koorijuhtimise professorina ja tutvustab Eesti koorimuusikat ning laulupeotavu Ameerika Ühendriikides ja kogu maailmas. Eesti koorimuusika tundjana oli ta Maureen Castle Tusty dokfilmi "Üheshingamine" (2013) konsultant.

Värskel plaadil saavad kokku noorte eesti ja ameerika heliloojate heakõlalised koorilaulud. Puderbaugh on pidanud oluliseks näidata kuidas Eestis ja ka Ameerika Ühendriikides noored, meie kaasaja heliloojad oskavad ühtemoodi helisema panna armastuse looduse vastu. Nagu Pärt Uusbergi "Kodumaa laulud" on inspireeritud loodusest, on just loodus kodumaa armastuse sümbol, toob Puderbaugh näite.

20aastase kammerkoori Voces Musicales ambitsioon on harrastuskoorina pidevalt professionaalsuse poole liikuda. "Meie üks missioon on pakkuda kavu, mida teised koorid ei laula, eeskätt a cappella muusika ning suurvormid, ja nii publikut harida," ütles kammerkoori kauane liige Jaanus Kann.

Voces Musicales on pälvinud palju tunnustusi, aastal 2015 pälviti kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kõrgetasemeliste kontsertide eest. Koori asutas dirigent Risto Joost, kes on tänaseni koori kunstiline nõustaja. 2009. aastal valmis koori esimene album "Pilgrim's Song" Arvo Pärdi muusikaga, mis on rahvusvaheliseltki kiita saanud.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: