Põlva koolijuht: laulev laps ei lähe pätiks

Võrumaalt jõudis laulu- ja tantsupeotuli Põlvamaale. Tuld valvava Tallinna tehnikaülikooli meeskoori laulja sõnul pole tuli vahepeal kustunud - leek on sama, mis süüdati 1. juunil Tartus.

Põlva gümnaasiumi direktor Alo Savi eelistab laulda tantsides. Tema koolist läheb korralik segakoor laulupeole. "Sellest neiust või noormehest, kes käib kooris või tantsimas, kasvab korralik inimene. Tema pätiks ei lähe," räägib viie kooli kogemusega õpetaja Savi.

"Üks väheseid asju, mis lõhestunud Eestit ühendab, on laulupeotuli. Kui vaatame tuld, on meil kõigil ühte värvi säde silmades. Siis lähme koos ja laulame," teab Savi.

Mooste võtab tule vastu ärevusega. Ka laulupeole saamisega oli neil tööd viimse minutini. "Kas saame või ei saa? Aga saime!" räägib Mooste mõisahärra Ülo Needo.

Lõõtsakuningas Juhan Uppin on rahvamuusikapeo eestvedaja loomingulise juhina. Ta mängib peale lõõtsa ka teisi pille. Mida täpselt, ta ei ütle. "Aga saan pillidega hakkama," selgitab Uppin.

Järgmises saates jätkab tuli oma teekonda Põlvamaal.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: