Must Kast kolib juulikuuks metsa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mowgli
Mowgli Autor/allikas: Must Kast/Gabriela Liivamägi.

Sel suvel muutub Põlvamaal Eesti Maanteemuuseumi juures asuv metsatukk taas džungliks, kus hakkavad madistama erinevad loomad ning nendega koos ka Mowgli. Tegu on Musta Kasti viienda hooaja viimase lavastusega, millega teater paneb punkti ka juubelihooajale.

Lavastus "Mowgli" viib eemale linnakärast, looduse keskele, kus kostub puude naksumise, lehekahina, suviste tuuleiilide ning vihmahoogude metsamuusika. Lavastus jutustab loo sõprusest, seiklusest, kurjusest, rõõmust, kurbusest ja inimeseks olemisest. Inimene ju ükskord kaob, aga loodus püsib igavesti.

"Lavastus "Mowgli" annab täiskasvanutele võimaluse taasavastada, kui paljud keerulised maailmaasjad tuleb juba väga noorena enda jaoks selgeks mõelda. Olgu see siis linnas või džunglis üles kasvades. Nooremad vaatajad leiavad kindlasti palju materjali oma fantaasialendude ja tulevaste mängude jaoks veel pikaks ajaks," märkis lavastaja Birgit Landberg.

"Eestis tehakse palju suveteatrit, aga "Mowgli" sobitub oma energiliste džunglilugude ja ringijooksvate hundi- ja loomakarjadega meie juulikuusse veel eriti hästi. Lisaks on seal ju tantsud, võitlusstseenid, lummav loodus, toss ja kõik see, mis sellest kõigest ühe toreda suvise teatrielamuse teevad," lisas Landberg.

Lisaks etendusele toimub väike matk, kus saab kuulda ja näha džunglis elavaid loomi. Matk on 15 minutit ning jõuab välja etenduspaika.

Etendused toimuvad kaheksa korda Eesti Maanteemuuseumi kõrval kuupäevadel 11.07–14.07 ja 18.07–21.07.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: