Ühistranspordi ja autoga pääseb laulupeolt koju pärast rahva lahkumist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

laulupidu
laulupidu Autor/allikas: Anna Aurelia Minev

Pühapäevasel laulupeo kontserdil viibib esineja või pealtvaatajana enam kui 100 000 inimest ning selleks, et tagada kõigi inimeste turvaline lahkumine, avatakse liiklus ühissõidukitele pärast seda, kui suurem rahvamass on teed vabastanud.

Põhja prefektuuri kesklinna jaoskonna juht Kaido Saarniit ütles pressiteate vahendusel, et kuna nii esinejad kui ka pealtvaatajad tahavad turvaliselt koju jõuda, siis ei saa lubada lauluväljakult lahkujate liikumisteele teisi sõidukeid enne, kui suured massid on linna jõudnud.

Kõige kiiremini saab lauluväljakult lahkuda jalgsi. Laulupeo korraldajad soovitavad jalutada kesklinna poole läbi Kadrioru pargi. Ühissõidukid alustavad liikumist pärast seda, kui suurem rahvamass on teed vabastanud. Orienteeruvalt võib see juhtuda tund aega pärast kontserdi lõppu.

Autoga linnas liiklevatel inimestel on soovituslik vältida lauluväljaku piirkonda, eriti peo lõppemise ajal vahemikus kell 20-23.

"Laulu- ja tantsupidu on kõige suurema osalejate arvuga avalik üritus, mistõttu muudab selle korraldamine ka harjumuspärast liikluspilti. Palume kõigilt mõistvat suhtumist ning soovime turvalist koju jõudmist," lisas Saarniit.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: