Suri tele- ja teatrikunstnik Liina Pihlak

Meie seast lahkus 82-aastasena tele- ja teatrikunstnik Liina Pihlak (26.04.1937-21.07.2019), kes töötas pikki aastaid ka Eesti Televisioonis.

Liina Pihlak lõpetas ERKi 1964. aastal ja asus tööle Vanemuise teatris. 1971. aastal tuli ta tööle Eesti Televisiooni, kus töötas pea 25 aastat. Peakunstnik oli ta aastatel 1976-1982. Pihlak oli ka Kunstiakadeemia õppejõud ja dotsent 1993-1999 ja alates 1999. aastast vabakutseline kunstnik. Samuti on ta töötanud Tallinnfilmis. 

Ta on teinud koostööd paljude hinnatud režissööride ja lavastajatega.  Kujundatud lavastuste hulk televisioonis on uskumatult suur – televaatajate lemmikud on "Pisuhänd", "Tabamata ime", "Musta katuse all", "Kahe kodu ballaad", "Päkapikula", "Karlson katuselt", "Pätu", "Härra Lapsti lasteteater" ja "Kunksmoor", kuid tema kujundatud telelavastusi ja -filme on veel mitmeid.

Liina Pihlak nihutas televisioonikunsti piire ja tema tööde väärtus ajaga aina kasvab. Eesti Rahvusringhääling avaldab kaastunnet perekonnale ja sõpradele.

Matusetalitus toimub 31. juulil kell 13 Tartu Krematooriumis.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: