Rahvusraamatukogus avatakse Benjamin Vassermani digitaalkunsti suurnäitus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Space VIII
Space VIII Autor/allikas: Benjamin Vassermann

Kolmapäeval, 7. augustil kell 18 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis rahvusvaheliselt tunnustatud kunstniku Benjamin Vassermani isikunäitus "Futuristlik teekond". Näitus on pühendatud autori 70. sünnipäevale.

Vasserman loob oma teoseid digitaalselt ja saavutab lõpptulemuse digitaaltrüki näol. Näitus hõlmab kunstniku suureformaadilisi digitaaltrükke aastatest 2015–2019. Kokku esitletakse 30 teost, millest ligi pooled tööd on uudislooming. 

Benjamin Vasserman on lõpetanud graafikuna Eesti Riikliku Kunstiinstituudi, töötanud enamasti vabagraafikuna, olnud 1989. aastast Eesti Kunstnike Liidu ja aastast 1992 Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige. Näitustel nii kodumaal kui väljaspool on ta esinenud juba aastast 1978. On viljelenud sügavtrükitehnikas (ofort, akvatinta) ja digitaaltrükis vabagraafikat. Loonud ka joonistusi, akvarelle, plakateid, raamatukujundusi ning kujundanud katalooge ja heliplaadiümbriseid.

Näitus jääb avatuks 30. augustini 2019.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: