Võrus algavad järjekordsed vaskpillipäevad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jaan Ots
Jaan Ots Autor/allikas: YouTube

Sel nädalal, kolmapäevast pühapäevani, elab Võru linn ning kogu Lõuna-Eesti puhkpillimuusika vaimus: 14. - 18. augustini toimub siin XXIV rahvusvaheline festival Võru Vaskpillipäevad. Tänavune festival tähistab ühtlasi ka Võru linna 235. aastapäeva.

Festivalisündmused leiavad kõik aset Võru kultuurimajas Kannel, vaid viimane ühine galakontsert 18. augustil tahetakse teha Võru linna keskväljakul.

Puhkpillipeole on kutsustud esinejaid ka väljaspoolt Eestit. Solistina ning kursuste professorina tuleb Võrru mängima hispaania trompetivirtuoos Carlos Navarro Zaragoza, kes elab ja töötab praegu Berliinis ja mängib Berliini Staatskapelle koosseisus. Veel on külaliseks Peterburi Mravinski-nimelise laste kunstidekooli keelpilliorkester koos oma solistidega Andrei Maznitsini juhatusel.

Kaks esimest kontserti tuuakse publiku ette kammerplaanis. 14. augusti õhtul algusega kell 19 mängivad kultuurimajas konkursi Trompetitalendid 2019 solistid ja ansamblid, Carlos Navarro Zaragoza, kaastegevad on Joonas Neumann (saksofon) ja Kaspar Oskar Kramp (tromboon). Klaveril saadab neid Meeli Ots. 15. augusti kontsert kultuurimajas kannab pealkirja "Meistrite õhtu". Esinevad suveakadeemia õpetajad Toomas Vana ja Neeme Ots, samuti Carlos Navarro Zaragoza. Kaastegevad on Peterburi viiulisolistid, konkursside laureaadid Sofia Kazakova ning Anastassia Aširova, klaveril Meeli Ots ja Svetlana Magdaltšuk.

Enne 15. augusti õhtust kontserti toimub kultuurimajas huvitava üritusena suveakadeemia ajalootund, kus ajakirjanik ja poliitikauurija Erkki Bahovski räägib Peterburist Võru asutamise aastal. 16. augusti kontserdil (algus kell 18) mängivad Peterburi kunstidekooli keelpilliorkester ja solistid, ka siin on kaastegev trompetist Carlos Navarro Zaragoza, dirigeerib Andrei Maznitsin. 17. augustil kell 17 algab galakontsert "Pidupäevahelid – Võru 235". Esinevad Peterburi keelpilliorkester, Peterburi ja Eesti muusikatalentide suvesümfoonia, Carlos Navarro Zaragoza, Eesti Noorte kontsertorkester, Eesti Noorte brass, Festivali brass, nende solistid Neeme Ots trompetil ja Toomas Vana tromboonil, dirigendid on Andrei Maznitsin ja Jaan Ots. 18. augustil algab pidupäevakontsert kell 17 linna keskväljakul, kus mängivad kõik festivalile tulnud kollektiivid, lisaks veel Kreete Perandi (metsasarv) ja Ingely Laiv (oboe), dirigeerib Jaan Ots.

Vaskpillide festival kuulub Aavo Otsa trompeti-suveakadeemia esitlusprogrammi, samas toimub nendel päevadel kolmandat korda noorte sümfooniaorkestri kursus kontsertidega, mil projektijuhiks on Jaan Ots.

Kõigile kontsertidele on sissepääs tasuta.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: