Tarslämmi võitja Maris Pedaja luulevideo jõudis rahvusvahelisel võistlusel esikolmikusse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Maris Pedaja esitab luuletust
Maris Pedaja esitab luuletust "Nahk ja kirbud". Autor/allikas: Youtube/kuvatõmmis

Reedel selgitati Melbourne'i kirjanikefestivalil välja maailma esimese lavaluuletajate videovõistluse Slam-O-Vision võitja. Melbourne'i algatatud konkursist võttis osa kaheksa UNESCO kirjanduslinna üle maailma ning esikoha pälvis Babs Gons Utrechtist. Teist ja kolmandat kohta jäid aga jagama Hannah Lavery Edinburghist ja Maris Pedaja Tartust.

Babs Gons osales võistlusel luuletusega "Ass Man". Teist ja kolmandat kohta jagama jäänud Hannah Lavery ja Maris Pedaja luuletused kandsid vastavalt pealkirja "Spilt Milk" ja "Nahk ja kirbud".

Tartut konkursil esindanud Maris Pedaja tuli tänavu kevadel Tarslämmi võitjaks ning tema luuletus oli ka rahvusvahelise lavaluuletajate projekti Borderlines osa. Video salvestati 29. märtsil Tartu Kirjanduse majas toimunud sündmusel "Noorte luuleleva Hasso Krulli Euroopas".

Võitja väljaselgitamiseks saatsid kõik osalevad linnad oma hinnangud videotena. Tartus hinnati osalejaid augusti lõpus avaliku sündmuse käigus, kus kõik huvilised said anda oma panuse lemmiku väljaselgitamisse. Oma linna poolt hääletada ei saanud ning kõrgeimad punktid andis Tartu Moritz Konradile Heidelbergist, kes esitas luuletuse "Sustainability".

Tartu hindamisvideot saab nüüd vaadata kirjanduslinna Youtube'i kanalis.

Lisaks eelnimetatutele osalesid võistlusel kirjanduslinnad Iowa City, Heidelberg, Melbourne, Nottingham ja Quebec City. Luulevideod on üleval projekti veebilehel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: