Värskes Teater. Muusika. Kinos: NuQ Treff, Eesti dokumentalistika seis, Fotografiska

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kirsty Mitchelli näitus "Imedemaa" Fotografiskas Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Tutvustame Teater. Muusika. Kino septembrinumbrit.

Teater. Muusika. Kino septembrinumbri teatriosas on uurimise all visuaalteater, insenerteater ja sensortehnoloogiline teater: Karin Allik ja Oliver Issak kajastavad kevadist visuaalteatrifestivali NuQ Treff, Erik Alalooga tutvustab festivalil üles astunud insenerteatri AKHE loomemeetodeid, Kaja Kann ja Madis Kolk arutlevad, kuidas visualiseerida teatrit siis, kui teatrit ennast ei ole võtta, Maria Hansar, Aleksander Väljamäe ja Taavet Jansen kirjeldavad, milliseid võimalusi peidab endas sensortehnoloogiate kasutamine teatris kui laboris ning Madli Pesti mõtestab praegusi suundumusi saksakeelses teatris tänavuse "Theatertreffeni" festivali näitel.

Heili Einasto ja Aare Rander kritiseerivad Georg Malviuse "West Side'i loo" üheplaanilist ja ülemäärast vägivaldsust alusteose humaansuse suhtes, Jan Kaus analüüsib aga Quentin Tarantino sadismi filmis "Ükskord Hollywoodis" kui unistust paremast maailmast. Mark Soosaar kaardistab Eesti dokumentalistika hetkeseisu, Madle Lippus arvustab Minna Hindi ja Meelis Muhu dokumentaalfilmi "Jagada või mitte jagada", Indrek Tenno Paolo Sorrentino seriaali "Noor paavst" ja Tõnu Virve Eesti Filmimuuseumi näitust "Eesti. Talu. Film". Donald Tomberg vestleb Rootsi fotomuuseumi Fotografiska Tallinna keskuse ühe asutaja Rain Tammega.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 100. aastapäeva puhul annab Tiia Järg põhjaliku ülevaate August Topmani panusest kooli asutamisesse. Maano Männi hindab suvistel Pärnu Muusikapäevadel kuuldut.

"Vastab" klavessinist ja pianist Reinut Tepp, "Persona grata" on valgus- ja installatsioonikunstnik Oliver Kulpsoo.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: