Otseülekanne on lõppenud: muuseumitöötajad pidasid Narvas festivali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1569306840000 | amCalendar}}
TÜ Narva Kolledž.
TÜ Narva Kolledž. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

23. ja 24. septembril toimus XXII Eesti Muuseumide Festival Narvas. Narva kolledžis aset leidva konverentsi teemaks oli "Haridus ja muuseum". Esinejaid oli konverentsil nii kodu- kui välismaalt. ERR kultuuriportaal kandis konverentsi üle.

Ürituse korraldaja, Eesti Muuseumiühingu juhatuse liikme Maarja Kõutsi sõnul vaadeldakse konverentsil haridustemaatikat muuseumikontekstis laiemalt: "Juttu tuleb nii muuseumide poolt pakutavast mitteformaalsest haridusest kui ka muuseumitöötajate endi enesetäiendamise võimalustest. Esinejate seas on mitmed muuseumitöötajad, aga ka haridusasutuste esindajad."

Teiste seas teeb ettekande Helsingi ülikooli museoloogia kraadiõppe koordinaator professor Suzie Thomas, kes räägib hiljutistest ümberkorraldustest museoloogia õppekavas, sealjuures valdkonna spetsialistide kaasamise olulisusest ning koostöövõimalustest. Soome muuseumihariduse käekäigust annab ülevaate Turu muuseumikeskuse hariduskuraator ja Soome muuseumihariduse ühingu juht Maiju Tuisku. Oma kogemusi haridusvaldkonna arendamisest jagavad muusuemitöötajatele veel Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Ülikooli muuseumiõppe didaktika õpetaja Piret Sepp, Tallinna linnamuuseumi direktor Triin Siiner, hariduse rahvusvahelistumise agentuuri juhataja Sihtasutusest Archimedes Anne Hütt ning Tallinna Pae Gümnaasiumi eesti keele ja ajalooõpetaja Christina Lään.

Päeva teises pooles saab tutvuda Narva Muuseumi korraldatud näituste konkursil võistlevate näitustega.

Festivali teisel päeval kõneleb ajakirjanik Andrei Hvostov teemal "Muuseum ja neutraalsus".

Eesti Muuseumide Festival Narvas on pika traditsiooniga ning muuseumirahva poolt igal aastal oodatud kokkutulek, mille raames toimuv konverents on valdkonna suurimaid Eestis.

Festivali korraldab Eesti Muuseumiühing koos Narva muuseumi ja Narva linnavalitsusega.

Konverentsi ja festivali kava on leitav siit ning otseülekanne ERR kultuuriportaalis algab kell 11.15.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: