Pärnu linnaorkestri hooaja avakontseril toimub Rein Rannapi oboekontserdi esmaesitlus

Pärnu linnaorkestri hooaja avakontserdil kõlab esiettekandes Rein Rannapi oboekontsert. Teos valmis oboemängija Riivo Kallasmaa ettepanekul, sest nii Eestis kui ka mujal maailmas kirjutatakse oboele väga harva.

Oboekontserdi sünnil mängis olulist rolli Rein Rannapi kahe aasta eest esietendunud debüütooper "Nurjatu saar", vahendas "Aktuaalne kaamera". Rannap oli oboele aastate eest juba ühe loo kirjutanud ja nii kutsus ta oboemängija Riivo Kallasmaa oma ooperi orkestrisse. Lõpubanketil tõdeti, et oli väga tore ja õnnestunud koostöö.

Kallasmaa sõnas, et Reinule hakkas idee oboekontserdist meeldima. "Niimoodi ta küpses paar aastat ja nüüd olemegi jõudnud nii kaugele, et olemas ta ongi.," sõnas ta ja selgitas, et Eestis ei ole juba 20 aastat oboekontserte kirjutatud. "Päris meloodiline asi tuli välja."

Peale Rannapi teose kuuleb 24. septembril toimuval hooaja avakontserdil Tõnu Kõrvitsa orkestriteost "Hümnid virmalistele", samuti Mozarti viimast ehk Jupiteri sümfooniat. Dirigent on Kaspar Mänd.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: