Estonian Arti sügisnumbri fookus on fotol

Tallinna Fotokuu avanäitus EKKMis
Tallinna Fotokuu avanäitus EKKMis Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Estonian Arti aasta teine number avab lugejate ees vaated Eesti fotokunstile. Ajakirjas kajastatakse Fotokuu sündmusi, Tallinnas tänavu avatud Fotografiska muuseumi, Foto Tallinn messi ning eksperimentaalfilmide teemat. Eraldi tähelepanu all on fotokunsti kasutamine teraapia ja tervenemise vahendina.

Ajakirjas mõtisklevad fotograafia olemuse üle nii klassikalises võtmes kui laiema visuaalkultuuri taustal Anneli Porri, Aap Tepper, kuraatorid Hanna Laura Kaljo, Heidi Ballet ja Matthew Alexander Post, Fotokuu juhid Laura Toots ja Kadri Laas, liikuva pildi entusiastid Paul Kuimet, Ingel Vaikla ja Jesse Cumming. Foto Tallinn kunstimessist kirjutavad Helen Melesk ja Kadi-Ell Tähiste ning Fotografiska fotomuuseumst Maarja Loorents ja Margit Aasmäe. Raamatusoovitused annab Marge Monko. 

Ajakirjast leiab ülevaate 2019. aasta näitustest Tallinnas, Tartus ja mujal. Estonian Art 2019/2 toimetaja on Annika Toots ning kujundajad Jaan Evart ja Ott Kagovere.

Ajakiri on saadaval suuremates kunstikeskustes ja raamatukogudes, Eesti välisesindustes, Eesti Instituudi Tallinna büroos ning lehitsetav veebis.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: