Eesti Instituudi sünnipäevaseminar mõtestab lahti eesti kultuuri ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pildil esimesed töötajad: Toivo Tasa, Kaja Tael, Ruth Lausma Luik, Jüri Luik ja Piret Saluri ning president Lennart Meri.
Pildil esimesed töötajad: Toivo Tasa, Kaja Tael, Ruth Lausma Luik, Jüri Luik ja Piret Saluri ning president Lennart Meri. Autor/allikas: Eesti Instituut

Eesti Instituut tähistab 10. ja 11. oktoobril rahvusvahelise kultuuriseminariga 30. tegevusaastat. Osalema on kutsutud Põhjamaade ja Balti riikide kultuuriinstituudid, Euroopa Liidu rahvuslike kultuuriinstituutide koostöövõrgu EUNIC liikmed, eri kultuurivaldkondade praktikud ja külalised Eesti välisesindustest.

Kultuuriseminari avapäeval räägitakse Euroopa kultuurist ja arutletakse ümarlaudades Eesti osalemist suurtes rahvusvahelistes kultuuriprojektides. Teisel päeval kutsub Eesti Instituut osalejad eesti kultuuri lahti mõtestama Viinistu Kunstimuuseumisse.  

Praegu tegutseb Eesti Instituut mittetulundusühinguna. Tallinna peamajas ning instituudi välisesindustes Soomes ja Ungaris töötab kokku 15 inimest. Kultuuriseminari pealkiri "Iga algus on kerge!" pärineb Lennart Merilt 1999. aastast, kui tähistati Eesti Instituudi 10. sünnipäeva. 

1988. aastal asus Lennart Meri looma Eesti Instituuti, et tihendada toona veel üsna piiratud oludes Eesti rahvusvahelisi kultuuri- ja haridussidemeid. 4. oktoobril 1988 otsustas  loomeliitude kultuurinõukogu asutada Eesti Instituudi, ametlik tegevusluba saadi siiski alles aprillis 1989, sellele eelnenud poolaastal toimis instituut tänu vabatahtlikule tööle ja Eesti sõprade toetusele. 

Mõnestki Eesti Instituudi info- või kultuuripunktist Lääne-Euroopas ja Skandinaavias kasvasid Eesti taasiseseisvumise ja diplomaatiliste suhete taastamise käigus välja Eesti Vabariigi saatkonnad.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: