Galerii. Leigarite juubelietendus otsis emakeelseid vahendeid tähenduslikuks tantsimiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rahvakunstiansambel Leigarid tõid 50. tegevusaasta juubeliks laupäeval lavale tantsutüki "Koju jäi mul …", kus nad otsivad ja väärtustavad oma sõnalist, muusikalist, kehalist ja visuaalset emakeelt – teadmisi ja oskusi, mis lubavad pidada dialoogi omavahel ja ümbritseva keskkonnaga. ERR kultuuriportaal jäädvustas pildis lavastuse peaproovi.

Tantsulavastuse "Koju jäi mul …" lähtepunkt on arusaam, et vaba eneseväljenduse vahendid peituvad emakeeles ja seda mitte ainult sõnalise suhtlemise korral. Laul, tants, pillimäng, söömine, rõivastumine – kõik omandab rikkalikuma tähenduse, kui seda mõistetakse teha emakeeles.

Lavastuses otsivadki Leigarid tähenduslikuks tantsimiseks, lauluks, musitseerimiseks vajalikke emakeelseid vahendeid, teadmisi, oskusi.

"Muusikaline, kehaline, visuaalne emakeel, kõiki neid läheb tarvis, et end üksteisele mõistetavaks teha ja ka keerulisemaid mõtteid vahetada. Meie lavastuses on emakeel see abivahend, mida meie tegelased ikka ja jälle vajavad, et pidada dialoogi omavahel või ümbritseva keskkonnaga," seisab lavastuse kirjelduses.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: