Sirje Kiinil ilmus raamat kirjandusest ja vabadusest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1571227500000 | amCalendar}}
Sirje Kiin.
Sirje Kiin. Autor/allikas: autori erakogu/Vallo Kruuser

15. oktoobril esitleti Tartu Kirjanike Majas kirjandusteadlase Sirje Kiini uut kirjandusartiklite raamatut "Kirjanduse vabadus ja vabaduse kirjandus". Teos esitab valitud artikleid ja arvustusi aastaist 1977-2019, aga leidub ka esmakordselt avaldatud sõnavõtte ja siseretsensioone 1980. aastaist, mil autor oli avaldamiskeelu all.

Tartu Ülikooli kirjastuse kirjandusteaduslikus sarjas Studia litteraria Estonica ilmuva raamatu eessõnas nimetab Vancouveri Briti Columbia ülikooli professor Thomas Salumets "Kirjanduse vabadust ja vabaduse kirjandust" tõeliseks tekstide aardelaekaks.

"Kuigi valitud artiklid on eripalgelised, ühendab neid üks omadus: raamat räägib sügavast pühendumisest kodumaa kirjanduskultuurile, kui mitte lausa aupaklikkusest selle vastu. Autor julgustab meid, lugejaid: asendagem liigne enesekesksus kiindumusliku suuremeelsusega ja kahtlus usaldusega," märgib Salumets.

Raamatusarja peatoimetaja on professor Arne Merilai, teose toimetajad Brita Melts ja Katrin Raid. Kaane kujundas Kalle Paalits Jack Waltersi idee põhjal: kiininuga lõikamas läbi nõukogudeaegsete keelatud raamatute kuusnurkseid tsensuuritempleid.

Narvas esitletakse teost 18. oktoobril kell 20 hotellis Inger, Viljandi linnaraamatukogus neljapäeval, 24.oktoobril kell 17 ja Tallinna Kirjanike Majas laupäeval, 26. oktoobril kell 17.

Raamatu sisukorra ja Thomas Salumetsa sissejuhatusega saab tutvuda siin.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: