Akvarellistide ühendus avas Pärnus aastanäituse

Eesti Akvarellistide Ühendus avas Pärnus oma aastanäituse, kus osalevad nii need kunstnikud, kellele akvarell on põhitehnika, kui ka need, kellele see on põnev vaheldus muude kunstiliikidega tegelemise kõrval.

Tegijad ütlesid, et näitus uurib akvarellimaali tehnikat tänapäevasest vaatenurgast ja kaasaja kunsti kontekstis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Seda aastat võib julgelt nimetada akvarelli aastaks, see on tänavu juba kuues näitus.

"Akvarellis võib väga sisukaid asju teha ja me loodame, et sellel näitusel ongi niimoodi küllaltki sisukad tööd ja iga kunstnik on lähtunud hoopis oma printsiipidest ja oma tõekspidamisest. See meedium võimaldab väga kergelt saavutada väga häid tulemusi. Ja paljud selle pärast, professionaalselt teiste erialade kunstnikud, kasutavad akvarelli," selgitas näituse kuraator Mari Roosvalt.

Roosvalt ütleb, et nii suurt näitust pole akvarellistid ammu teinud. Kuue aasta eest, kui ühendus sai 55-aastaseks, oli suur näitus. Uue kunsti muuseumi näitusepinda peavad akvarellistid väga heaks, siin pääsevad vesivärvidega tehtud tööd hästi mõjule. Nii võttiski Eesti akvarellistide ühendus eesmärgiks panna Pärnus korraldatava aastanäitusega punkt 2019. aastale, kus akvarell on saanud rohkesti tähelepanu ja tunnustust.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: