Kuulutati välja uued Ene Mihkelsoni fondi uurijastipendiumid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Luuletaja Ene Mihkelson, 21. oktoober 1944– 20. september 2017
Luuletaja Ene Mihkelson, 21. oktoober 1944– 20. september 2017 Autor/allikas: Postimees/ Scanpix

Ene Mihkelsoni 75. sünniaastapäeval, 21. oktoobril kuulutasid Tartu Kultuurkapital ja Ene Mihkelsoni Selts teist aastat järjest välja uurijastipendiumide konkursi.

Uurijastipendiume makstakse välja Tartu Kultuurkapitali Ene Mihkelsoni fondist, mille eesmärk on edendada Ene Mihkelsoni loomingu uurimist ning temale omaste ideede ja väärtuste elavana hoidmist ning edasikandmist. Uurijastipendiumid on mõeldud nii Ene Mihkelsoni loominguga süvitsi tegelemiseks kui ka sellega seotud üldisemate kirjandusteooria, ajaloo, loomingupsühholoogia või filosoofia probleemide analüüsimiseks. 

Ene Mihkelsoni Seltsi esinaise Aija Sakova sõnul anti 2019. aastal välja kolm uurijastipendiumi, mille tulemused esitati ettekannetena kirjaniku juubelikonverentsil Tartus 19. oktoobril. "2020. aastal on meil soov üle anda kaks 700-eurost uurijastipendiumi, mille tulemusi oleks hea näha ilmumas artiklite või esseedena."

Konkurss on avatud 21. oktoobrist 5. detsembrini 2019. Stipendiumitaotlusi saavad Sakova sõnul esitada kõik, kellel on soov tegeleda süvitsi Ene Mihkelsoni loomingu mõne aspekti uurimisega või teemaderingidega, mis haakuvad Mihkelsoni loominguga. "Uurimissoov ei pea olema väga kitsalt ainult Mihkelsoni loomingu põhine, aga peab seostuma Mihkelsoni loominguga kas teoreetilise või ajaloolise konteksti ja sellele omaste probleemide käsitlemise kaudu."  

Samuti ei ole Sakova sõnul stipendiumi taotlemise eelduseks akadeemiline teaduskraad ja saajatele ei seata ealisi piiranguid.

Stipendiumi saab taodelda Tartu Kultuurkapitalilt 5. detsembrini.

Ene Mihkelsoni fondi haldab viie-liikmeline nõukogu. Nõukogu liikmed otsustavad ka stipendiumide saajad. Fondi nõukogusse kuuluvad Hasso Krull (esimees), Marju Lauristin, Aija Sakova, Arne Merilai ning Mart Velsker.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: