EMTA rahvas mälestas 100. aastapäeva puhul endisi õppejõude

Eesti muusika- ja teatriakadeemia rahvas meenutas kooli 100. aastapäeva puhul oma kunagisi õppejõude ja viis nende haudadele mälestusküünlad.

Pärnus viisid EMTA asutaja ja esimese tšelloprofessori Raymond Bööcke hauale küünla Toomas Velmet, kes on akadeemia kronoloogiliselt teine tšelloprofessor, ja Pärnu sümfooniaorkestri omaaegne dirigent Ilmar Tõnisson. Bööcke oli professor 1935. aastani aga osales ka Pärnu sümfooniaorkestri töös.

"Ta tuli Peterburist ja koos paljude professoritega asutas Tallinna kõrgema muusikakooli, mis hiljem oli Tallinna konservatoorium ja nüüd Eesti muusikaakadeemia. Ta on Eesti tšellismi asutaja," rääkis Velmet.

"Kuigi tema põhitegevus oli ju Tallinna konservatooriumis, leidis ta meie kodulinnas kaasa lüüa Pärnu sümfooniaorkestris, mille alusepanijad olid Heinrich Meri ja Johann Kask. Orkestri tegevuses oli ta nii orkestrandina kui solistina. Selle pärast ma olen siin ka suure tänutundega, kuna seesama orkester oli ka minu käe all 20 aastat," rääkis Tõnisson.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: