Urmas Sutrop

Urmas Sutrop: riik vajab eraldi Eesti uuringutele mõeldud grandisüsteemi

Grandirahast ilmajäämine tähendab, et Eesti kirjandusmuuseumil tuleb hakata töötajaid koondama, kuigi ennekõike püüab muuseum hoida kokku muudelt kuludelt, sest oluline on mitte kaotada järjepidevust. Tulevikus võiks tema sõnul valitsus ka mõelda sihtotstarbelise grandisüsteemi loomisele, mis oleks mõeldud Eesti uuringute rahastamiseks selle kõige laiemas mõttes.

Opereti „Krahv Luxemburg“ läbimäng

Galerii. "Krahv Luxemburgi" lavastaja: Estonias ei olnud survet anda loole oma tugev tõlgendus

24. jaanuaril esietendub rahvusooperis Estonias Franz Lehár operett "Krahv Luxemburg". Selle toob lavale Thomas Mika, kes on varem Estonia lavastuste juures tegev olnud kunstnikuna, lavastajana on see aga tema debüüt. Ta tõdes, et keerulisim oli lavastamise juures inimeste kombineerimine, kuid kergendust pakkus asjaolu, et ta ei tundnud survet anda lavastusele omapoolset tugevat tõlgendust.

FILM
"Vanamehe film"

Edith Sepp: mida räägivad meile filmistatistika numbrid?

Äsja avalikustati Eesti filmi 2019. aasta vaadatavuse statistika, mis näitab Eesti filmide turuosa tõusu meie kinodes. Kuidas aga murda välja ja kust saada raha järgmiseks sammuks? Kommenteerib Eesti Filmi Instituudi juhataja Edith Sepp.

TEATER
"Paratamatus elada ühel ajal"

Arvustus. Hetked meie elude katkendlikus reas

Uus lavastus
Von Krahli Teater "Paratamatus elada ühel ajal"
Lavastaja Lauri Lagle
Kunstnik Kairi Mändla
Dramaturg Eero Epner
Valguskunstnik Siim Reispass
Osades Mari Abel, Ingmar Jõela, Rasmus Kaljujärv, Mart Koldits, Jörgen Liik, Markus Truup, Marika Vaarik

Arvustus ilmus Müürilehes

KIRJANDUS
Harry Liivrand

Harry Liivrand tutvustas tundmatut Jaan Krossi

Jaan Krossi 100. sünniaastapäeva puhul oli "Terevisioonis" külas Tallinna Ülikooli akadeemilise raamatukogu näituste juht Harry Liivrand, kes tutvustas Krossi eestikeelsete raamatute esmatrükkide näitust.

KUNST
Arhitektuur
MUUSIKA
Arvamus
.

Valner Valme: keelele lüüakse hingekella?

Praeguste humanitaariale kahjulike rahastusotsuste mõju ei ole ainult tänases päevas, aga pikem, sest kultuuriuurimise alarahastus kahandab ka sellealast järelkasvu, kes läheb õppima välismaale, ütleb Valner Valme Vikerraadio päevakommentaaris.

Indrek Ibrus

Indrek Ibrus: Eesti meedia tee tõeärisse

Meediamajad on kaotanud globaalsetele võrgustikele oma varasema juhtrolli tõeäris, kontrolli kontakti üle auditooriumiga ning sissetuleku reklaamist. Uueks strateegiaks võiks saada võrgustikulise meediamudeli omaksvõtt ning lugejakeskne ajakirjandus, kirjutas Indrek Ibrus Müürilehes.

Vangla

Margot Olesk. Vangla x inimene

Kas aitab isikutel ühiskonnas elamist õppida see, kui nende päevane jalutuskäik toimub aedikus, mis on neljast küljest piiratud betoonmüüriga ja mida ülalt katab metallrest, küsib Margot Olesk Vikerkaares.

Docpoint ETV2 EKRAANIL

klassikaraadio
VAATA JÄRELE
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: