Triigi Filharmoonia

Hannaliisa Uusma: Triigi Filharmoonia hõredam tempo võimaldas suuremaid asju ette võtta

Saaremaal Triigi sadamas asuv eksperimenteeriv lava Triigi Filharmoonia alustab oma viiendat hooaega. Lisaks suvistele lüürilistele kontsertidele saab seal näha heategevuslikku näitust "ARM.", mis kutsub märkama ja toetama perevägivalla ohvreid. Avapäeva eel rääkisid ettevalmistustest Triigi Filharmoonia eestvedajad Teele Vares ja Hannaliisa Uusma klassikaraadio saates "Suveduur".

FILM
TEATER
Tallinna linnateater "Kommuun"

Tallinna Linnateater kogus lõppenud hooajal üle 47 000 külastuse

Tallinna Linnateater lõpetas reedel oma 55. hooaja. Nagu kõigis etendusasutustes, jäid ka Linnateatris seda hooaega iseloomustama koroonakriisi mõjud, kuid siiski jõudis Linnateatrit külastada 47 642 vaatajat, toimus 322 etendust ning välja tuli neli uuslavastust.

KIRJANDUS
Kirjaniku ja tõlkija Nancy Hustoni ütlustes on tunda püssirohulõhna. Nancy Huston 2017. aastal Frankfurdi raamatumessil.

Arvustus. Trauma marionetid

Uus raamat
Nancy Huston
"Ingli märk"
Prantsuse keelest tõlkinud Triinu Tamm
Toimetanud Leena Tomasberg
Kujundanud Elina Braslina
Draakon & Kuu, 2020

Arvustus ilmus Sirbis

KUNST
Arhitektuur
MUUSIKA
Arvamus
Monument Riias Vikipeedia

Maarja Kangro. Upu, monument!

Pildid ja videod, mida protestivastased levitavad, ei näita rahulikke meeleavaldusi, vaid seda, kuidas Nike tosse varastatakse: vahva ironiseerida, kuidas õiglust taastatakse. Kas see diskrediteerib protesti? Kuidas võtta. Mõne meelest on see kurb kõrvalnäht, mässu käest ära minek, teise arvates on just ses stiihias oma iva, ütleb Maarja Kangro Sirbis.

Marju Kõivupuu

Marju Kõivupuu: me ei saa ajalugu tsenseerida

Inimesed ei võta piisavalt aega, et arutada, miks ajaloos toimunud sündmused on nagu nad on ja mis on nende põhjused ning kuigi need tuleb praeguste teadmiste ja arusaamade järgi lahti seletada, ei saa paraku ajalugu tsenseerida, märkis folklorist Marju Kõivupuu "Vikerhommikus".

klassikaraadio

VAATA JÄRELE
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: