Paides algas Arvamusfestival.

Virgo Sillamaa Eesti muusikast suurtel platvormidel: enamus artiste ei teeni digikanalites midagi

Maailma muusikatööstus on liikunud suurtele digiplatvormidele nagu Spotify, Deezer, YouTube ja teised. Eesti muusikud seisavad valiku ees: kas minna kaasa platvormide tingimustega või riskida jääda nähtamatuks. Millised on Eesti muusika ellujäämisvõimalused ja potentsiaal globaalsel muusikaturul – selle üle arutlesid arvamusfestivalil digikultuuriaasta juht Martin Aadamsoo, Music Estonia juht Virgo Sillamaa ja Universal Music Baltic Eesti juht Kaspar Koppel.

FILM
TEATER
"Vana klaver"

Arvustus. Trall ja traagika vana klaveri saatel

Suvelavastus

"Vana klaver"

Autor: Ott Kilusk

Lavastaja: Ain Mäeots

Osades: Sepo Seeman, Kalle Sepp, Peeter Oja, Inga Lunge, Liina Tennosaar jt.
Etendused Kiidjärve pargis Põlvamaal juulis ja augustis 2020

KIRJANDUS
Taavi Eelmaa

Arvustus. See raamat räägib elektrist

Teksti tiheduse tõttu on "Electraumur" paiguti pääaegu läbitungimatu, lakkamatu motiivide kuhjamine hakkab mõjuma vaat et parodeerivalt, ütleb Rauno Alliksaar Sirbis Taavi Eelmaa luulekogu kohta.

KUNST
12. juunist saab Tartu Kunstimuuseumis külastada näitust „Hõbetüdrukud. Fotograafia retušeeritud ajalugu”

Rebeka Põldsam. Tülpimus naiste saladuslikkusest

Kuraatorid Indrek Grigor ja Šelda Puķīte on toonud avalikkuse ette tundmatute naisfotograafide loomingu, kuid eksponeeritud pildid ja saatev voldik konteksti ei ava, ütleb Rebeka Põldsam Sirbis, käinud Tartu Kunstimuuseumi näitusel "Hõbetüdrukud. Fotograafia retušeeritud ajalugu".

Arhitektuur
Autovabaduse puiestee

Merle Karro-Kalberg. Pidu elutoas

Tõnis Arjus: "Autovabaduse puiestee oli müüdimurdmise projekt. See näitas, et eestlane on sotsiaalne loom nagu kõik teisedki, ka linnakultuur on meis sees."

Idee autor Tõnis Arjus kommenteerib projekti Merle Karro-Kalbergile Sirbis.

MUUSIKA
Arvamus
Rein Lang

Rein Lang: laulu- ja tantsupeo seadus tähendaks, et see poleks enam vabade inimeste vaba pidu

Kultuuriminister Tõnis Lukas sai neljapäeval valitsuskabinetilt suunise hakata välja töötama laulu- ja tantsupeo seadust, millesarnase võttis Läti vastu juba 2005. aastal. Endine kultuuri- ja justiitsminister Rein Lang peab seda aga ebavajalikuks ülereguleerimiseks, sest sel juhul ei oleks enam tegemist vabade inimeste vaba peoga, vaid pealesunnitud kohustuste ja õigustega riikliku üritusega.

Baar Lasnamäel.

Andres Ševtšuk. Elu ja äri Londonis ja Annelinnas

Linna kogemine tema tänavail jalutamise teel aitab tekitada nõrku sidemeid – see avab võimaluse õnnelikeks juhukohtumisteks meie sotsiaalsete võrgustike niisuguste liikmetega, keda me väga tihti ei näe. Veel enam, jalutuskäik mööda tänavat, mis kubiseb mitmesugustest teenustest ja inimestest, tekitab ka "latentseid" sidemeid, nagu neid võiks nimetada – sotsiaalseid sidemeid, mida eelnevalt ei eksisteerinud, aga mis võivad tärgata juhuslikest kohtumistest, ettekavatsemata vestlustest või lihtsalt silmsidemest, kirjutab Andres Ševtšuk Vikerkaares.

EELK Rapla Maarja-Magdaleena kirik

Olev Remsu. Maarja Magdaleena kahetsev pilk

Ajal, mil reisimine pole lihtne, võttis reisi- ja kirjamees Olev Remsu ette uue jutusarja vanadest reisidest, fookuses paik ja religioon. Tänases osas seikleb Remsu Maarja Magdaleena kannul.

PÕHJAMAADE FILMIKUU

klassikaraadio

VAATA JÄRELE
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: