FILM
TEATER
Draamateatri lavastus "Isamaa pääsukesed".

Steven-Hristo Evestus jagas teatrisoovitusi suvehooajaks

"Terevisiooni" otsestuudios oli külas Vaba Lava juht Steven-Hristo Evestus, kes jagas suvehooajaks teatrisoovitusi – nii neid, mis juba end publikulemmikute hulka mänginud, kui ka päris värskeid, millel silm peal hoida.

KIRJANDUS
Leïla Slimani

HeadRead pakub kohtumisi, vestlusringe, luulediskot ja -missat

Tallinna kirjandusfestival HeadRead toob kokku maailma tippnimesid, läbilõike Eesti parimatest autoritest ja ka muusikat ning fotokunsti. Tänasest, 22. maist pühapäeva, 26. maini ootab festival kirjandushuvilisi Kirjanike Maja musta laega saali, aga ka Niguliste kirikusse, Aita, Kuku klubisse ja mujale.

KUNST
Kivid

Kogo galeriis tervitab kunstihuvilisi kuuetonnine kivihunnik

Kaose kogudusse kuulub kümme kunsti- ja kultuuriinimest, keda ühendab usk, et kaos on universumi tahe ja selles pole midagi hirmutavat. Rühmitus avas oma retrospektiivnäituse Tartus, Kogo galeriis, kus vaatajat tervitab kõigepealt hiiglaslik kivihunnik, täpsemalt maagilised kuus tonni kive.

Arhitektuur
Pöörise arhitektoon.

Pöörise arhitektooni looja: head tagasisidet on tulnud eriti just tänavasportlastelt

"OP+" võttis fookusesse märtsis Eesti Betooniühingult konkursi "Aasta betoonehitis 2018" raames eriauhinna pälvinud arhitektuuriteose Pöörise arhitektoon (tellija – TTP AS, arhitektuur ja konstruktsioon – Nord Projekt AS: Raiko Reinson ja Veiko Zovo, ehitaja – PR Betoon OÜ), millele on tegijate sõnul eriti head tagasisidet andnud just tänavasportlased, kellel võimalik mööda seda näiteks ruladega sõita.

Põhjala tehas.

Kopli poolsaarel asuv Põhjala tehas avas linlastele uksed

Laupäeval avas huvilistele terveks päevaks uksed Tallinnas Kopli poolsaarel asuv Põhjala tehas, kus aastani 1998 toodeti kummitooteid. Praegu tegutseb tühjaks jäänud ruumides MTÜ Põhjala tehas, mis korraldab seal kultuuriüritusi.

MUUSIKA
Jayda G

Valner Valme plaadisoovitused: kevad 2019

Tähelepanu! Väiksed talgud. Tuuseldame muusikat! Kevad hakkab lõppema, mis jäi sõelale?

20 albumit ja EP-d on toodud tähestiku järjekorras.

Muusikat Eestist, Lõuna-Aafrikat, Belizest, Hollandist, Rootsist, USAst, Saksamaalt, Suurbritanniast, Hiinast, Kongo DVst, Soomest, Kanadast, Iraanist, Jaapanist. Ehk siis: Eurovisioon edasijõudnuile!

Arvamus
"Paunvere poiste igavene kevade"

Pille-Riin Purje: teater kui kuuvalgussild

Ei pea tingimata olema eesti keele aasta, et tunda rõõmu eesti keeles kirjapandud näidendist. Olen äsja teatris seda rõõmu kogenud kolmel korral, ütleb Pille-Riin Purje oma teatrikommentaaris.

VAATA JÄRELE
KULTUURIDOKK
klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: