Nädala parimad lood

Nädala parimad lood | Prince, Nublu, Will Butler, The Killers jt

31.08.23 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Seekordses ülevaates rohkelt reivi ja suvist tantsubiiti, aga samas ka klassikuid uues ja vanas kuues. Ainsa Eesti esindajana leiab valikust Nublu oma viimaste aastate parima singliga.

Nädala parimad lood | Boipepperoni, Liis Ring, DJ Shadow, Flowdan jt

24.08.23 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Sügis tuleb sellise kiirusega lähemale, et vaikselt hakkab hirmus juba. Aga kui muudmoodi ei saa, siis tuleb klapid pähe panna ja neid viimaseid suvesingleid kuulata, mida veel õnneks välja antakse.

Nädala parimad lood | Róisín Murphy, Meri, Slowdive, Travis Scott, Actress jt

17.08.23 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Suvepuhkused on selja taha jäänud ja aeg on "Nädala parimatelt lugudelt" tolm maha pühkida. Sel korral sai valik pisut laiem, pigem viimase paari nädala saagi hulgast, aga selle võrra on ka rohkem väga tugevaid lugusid.

Nädala parimad lood | Lana Del Rey, Vaiko Eplik, Jayda G jt

01.03.23 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Vabariigi aastapäev nädalal jäid parimad lood välja kuulutamata, aga nüüd siis korraga kohe kahe nädala jagu ehk ehk kõike on rohkem, topeltkogus lugusid, topeltkogus tantsu, topeltkogus rõõmu, topeltkogus kurbust, topeltkogus kõike seda, mida just ise nendest 80 loost leida tahate.

Nädala parimad lood | Depeche Mode, Kelela, Rebecca Black, Paramore jt

14.02.23 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Kui viimase nädala muusikavalikut kuidagi kokku võtta, siis võib vist öelda, et see oli popmuusika visioonide ja utoopiate päralt: siin on lugusid, mis eiravad nimme kõiki reegleid, kuid tabavad seejuures märke, mida viisakad ja reeglitekuulekad artistid kunagi ei tabaks.

Nädala parimad lood | Majorlilkween, Mingo Rajandi, Young Fathers, Peter Gabriel jt

07.02.23 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Nädalad pole vennad ja seetõttu sai seekordne ülevaade ka eelmisest nädalast pisut ahtam, aga seda pigem kvantiteedi, mitte kvaliteedi osas. 30 loo seas on ikkagi kaleidoskoopset popmuusikat, hullveidrat elektroonikat ja kaks täiesti eriilmeliselt, aga siiski suurepärast kodumaist pärli.

Nädala parimad lood | Vaiko Eplik, Mart Avi, Rosalia, Slowthai jt

31.01.23 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Jaanuar on märkamatult mööda tuhisenud ning kui väike vahekokkuvõte teha, siis ilmus vähemalt paar-kolm albumit ning terve pinutäis singleid, millest räägime kogu aasta jooksul veel palju. Selle nädala eklektilises valikus aga 50 lugu, mille seal palju Eesti asju, aga ka tantsu, psühhedeeliat ning häbitut pop'i.

Nädala parimad lood | Tuulikki Bartosik, Maian, Arlo Parks, Overmono jt

21.01.23 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Aasta kolmas nädal ja juba ongi käes olukord, kus enam lihtsalt ei jõua kõigi ilmuvate plaatidega sammu pidada. Aga tuulasime kiirkorras suurema osa ilmunud muusikast läbi ja tegime oma valiku, kokku 40 lugu, kus on nii tantsu kui ka melanhooliat, lisaks näpuotsaga uut muusikat Eestist.

Nädala parimad lood | Ariadne, Everything But The Girl, Sam Smith jt

13.01.23 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Kui aasta esimene nädal on selline mõnusalt rahulik, et sai kõik lood korduvalt üle kuulata, kammida kõik nurgatagused läbi ja noppida ükshaaval paremaid palu, siis nüüd on juba kõik luugid lahti päästetud ja uut kraami huugab igast suunast peale. Eestist sel korral vaid kaks lugu, välismaalt aga kõike alates indie-ballaadidest techno-nätakani.

Nädala parimad lood | Karl Killing, Skrillex, Moby, Peter Gabriel, Iggy Pop jt

06.01.23 MUUSIKA ... Sai pikalt mõeldud, et kas lükata nüüd nädala parimate lugude ülevaade kohe aasta esimesel nädalal käima, aga ei jäänud midagi muud üle: viimase kuue päevaga on ilmunud piisavalt palju põnevat, et sai väikese põimiku kokku küll.

Nädala parimad lood | Orelipoiss, Andres Lõo, Aigar Vals, Rita Ray jt

30.11.22 MUUSIKA ... PÖFF röövis vahepeal kogu tähelepanu ning seetõttu on ka nädala parimate lugude ülevaade paar nädalata puhanud. Nüüd aga avastasin enda üllatuseks, et kodumaise muusika laviin on nii suur olnud, et keskendumegi põhiliselt just Eesti artistidele. Aga on muidugi ka üht-teist muud.

Nädala parimad lood | Elephants From Neptune, Burial, Misha Panfilov jt

27.10.22 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Sel korral on nädala parimate lugude ülevaatesse koondatud lausa viimase kahe nädala valik, seega muusikat on topelt palju, mis tähendab aga ka seda, et headust on kaks korda rohkem.

Nädala parimad lood | Jüri Pootsmann, Kristallvesi, Sault, Queen jt

13.10.22 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Paar tuulisemat ilma on puud juba kollastest lehtedest praktiliselt tühjaks raputanud, aga muusikasse jagub praegu veel küllalt suvised (või siis vähemalt värviküllaseid!) emotsioone.

Nädala parimad lood | Yeah Yeah Yeahs, Rahel, Florian Wahl, Pizzafacial jt

06.10.22 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Seekordses nädala ülevaates taas ootamatult palju Eesti muusikat: suurepärane Florian Wahl ja uus kodumaine pop punk bänd Pizzafacial, aga ka värske Eik ja Rahel. On, mida kuulata.

Nädala parimad lood | Floating Points, Stormzy, Paramore, Siemens Nokia jt

29.09.22 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Sel nädalal on valikus nii rõõmu kui pisaraid, nii tantsu kui ka vaikset õõtsumist, nii tumedaid öiseid võnkeid kui ka tõeliseid päikeseplahvatusi.

Nädala parimad lood | Fred again.., Jamie xx, Borm Bubu, Bedwetters jt

21.09.22 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Huvitaval kombel oli suurem osa möödunud nädalal ilmunud põnevamast muusikast moel või teisel seotud reiviga: küll vaadati vanu tantsumuusika motiive uue nurga alt, küll prooviti neile veel paar vinti peale keerata. Aga neile, kes tantsida ei viitsi, on ka pehmemat heljumist.

Nädala parimad lood | Björk, Ouu, Mahavok, Sudan Archives, Rosalia jt

15.09.22 MUUSIKA ... Suvel on kõik artistid hoolega varasalved uut muusikat täis kogunud, et siis sügisel uksed valla lüüa ja kuulajad oimetuks lüüa. Septembri esimesed nädalad on väga rikkalikud olnud ja tõotab minna veel ainult tihedamaks. Sel korral valikus peoga kodumaist muusikast ja seinast seina välismaist kraami.

Nädala parimad lood | Seltskond Pargis, Arctic Monkeys, Misha Panfilov jt

06.09.22 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Iganädalane parimate lugude ülevaade on suvepuhkuselt tagasi ning juba esimesel korral ei tulnud teha mingeid järeleandmisi. Valikus sel korral 60 lugu nii Eestis kui ka kaugemalt, žanriliselt kõike alates käredast rokist sulgkerge heljuva elektroonikani.

Kultuuriportaali suvemuusika | Beyoncé, Drake, Gorillaz, An-Marlen jt

28.06.22 MUUSIKA ... Paari nädalaga on ootamatult palju uut muusikat ilmunud, seega täiendasime kultuuriportaali suvemuusika playlist'i ja teeme väikese vahekokkuvõtte. Ennekõike võib püstitada küsimuse, mida on juba ka siin-seal rahvusvahelistes muusikaportaalides esitatud: kas Drake'i ja Beyoncé uute singlite põhjal võib öelda, et house on jõudnud taas raadiopopi?

Kultuuriportaali suvemuusika | Gram-Of-Fun, Elina Born, Night Tapes jt

13.06.22 MUUSIKA ... Iganädalased uute lugude ülevaated lähevad kuni septembri alguseni puhkusele, aga see ei tähenda, et kultuuriportaal enam värskel muusikal silma peal ei hoiaks. Lükkame kuni sügiseni käima "Kultuuriportaali suvemuusika" playlist'i, mida täiendame jooksvalt ka uute lugudega.

Nädala parimad lood | SUVE, Alika Milova, Andres Lõo, Misha Panfilov jt

03.06.22 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Suvehooaeg trügib vägisi peale ja seetõttu läheb ka nädala parimate lugude ülevaade kuni septembri alguseni puhkusele. Tuleval nädalal lükkame aga käima ERR-i kultuuriportaali suvemuusika playlist'i, mis täieneb kogu suve vältel ning mille abil on siiski võimalik värskel muusikal silma peal hoida.

Nädala parimad lood | Heleza, Lenna, Daphni, Sass jt

28.05.22 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Eesti muusika jaoks oli taas suurepärane nädal: saime ühe põneva uue tulija (Sass), tuttav tegija näitas end ootamatust küljest (Lenna), Eesti jazz'is puhuvad värsket tuuled (Rahel Talts) ja ilmus ka mitu albumit, mis tähelepanu väärivad. Varsti on juba suur suvi käes, ei tea, kaua selline pöörane tempo kodumaisel muusikaväljal veel jätkub?

Nädala parimad lood | Margiiela, Lexsoul Dancemachine, Kitty Florentine jt

21.05.22 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Kohe hea tunne on, kui ilmub nii palju head kodumaist muusikat, et pealkirjas saab nimetadagi vaid Eesti artiste. Ja no veel topelt hea tunne on siis, kui põnevat Eesti muusikat on veel sedavõrd palju, et kõik lihtsalt ei mahugi pealkirja ära. On poppi, on räppi, on tantsukamat kraami, on rahulikumat.

Nädala parimad lood | Kendrick Lamar, I Wear* Experiment, Shygirl jt

16.05.22 MUUSIKA ... Sel nädalal tuli kuidagi endale selgeks teha, et lisaks Kendrick Lamarile ilmus ka tegelikult muud muusikat, millele peaks tähelepanu pöörama. Kuigi sellest plaadist on väga keeruline mööda vaadata, siis andsin endast parima, üht-teist suutsin ikkagi välja sõeluda.

Nädala parimad lood | Reket, Mick Pedaja, Maribel Vääna, San Hani jt

06.05.22 NÄDALA PARIMAD LOOD ... On olnud nädalaid, kus tuleb üks, kaks, võib-olla isegi kolm head kodumaist lugu, aga sel nädalal oleks võinud tegelikult kirjutadagi vaid Eesti muusikast. Ilmusid head plaadid Reketilt ja Mick Pedajalt, aga oli ka tugevaid uusi tulijaid ja lihtsalt ägedaid singleid juba tuttavatelt tegijatel. Aga lõppvalikus 50 loo hulgas on ka kraami laiast ilmast.

Nädala parimad lood | Leslie Da Bass, Centre El Muusa, Arcade Fire jt

29.04.22 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Värske Eesti muusika laviin ei näita vaibumise märke: sel nädalal ilmus näiteks uus Centre El Muusa, värske Leslie Da Bass, Mart Avi kauamängiv "Blade" ja palju-palju muudki. Kokku valikus 30 lugu viimase nädala muusikasaagist.

Nädala parimad lood | Vaiko Eplik, Arcade Fire, jonas.f.k jt

18.03.22 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Praegu on küll alles märts ja Eestis hakkab alles napilt-napilt kevad kohale jõudma, kuid muusikasse trügib juba vägisi päike ja suvine meeleolu sisse. Seega sel nädalal 40 lugu, mille hulgas palju mõnusalt muretut tantsumuusikat ja kergemeelset pop'i, aga ka üht-teist nõudlikumale kõrvale.

Nädala parimad lood | Nublu, Lexsoul Dancemachine, Dua Lipa, Floating Points

11.03.22 MUUSIKA ... Seekordses nädala ülevaates palju tantsumuusikat, näpuotsaga hüperpopi, aga ka ballaade, hip-hopi ja lausa kaks lugu Eestist.

Nädala parimad lood | Heleza, An-Marlen, Rosalia, Charli XCX, Zendaya jt

04.03.22 MUUSIKA ... Paratamatult tekib Ukraina sõja valguses tunne, et kas peaks üldse popmuusikas edasi sobrama, ehk on see praeguses olukorras kohatu? Minu jaoks on saanud muusikast aga omamoodi vahepeatus, mis aitab korraks reaalsuse kõrvale heita, et siis uuesti värske meelega sinna sukelduda. Soovitame 60 väikest muusikalist patareid, et vaim selge hoida.

Nädala parimad lood | Frankie Animal, Tame Impala, Future Islands jt

24.02.22 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Kui vabariigi aastapäeva puhul kodumaisest muusikast ära väsite, siis panime taas kokku möödunud nädala (tegelikult isegi pooleteise nädala) parimate lugude ülevaate. Näpuotsaga jagus asju kodumaisest muusikast, aga palju on eriilmeliselt materjal ka laiast maailmast.

Nädala parimad lood | Jack White, Moderat, Burial, Kim Petras jt

11.02.22 MUUSIKA ... Huvitavad on need nädalad, kus justkui muusikalaviin on hoomamatu, aga ükski lugu päris lõpuni ei liigutagi. Sel nädalal ongi seis enamvähem selline: tõeliselt tugevaid pärlid saab üles lugeta vaat et ühe käe sõrmedel, ülejäänu on lihtsalt mõnus taust, mille abil töönädal selja taha jätta.

Nädala parimad lood | Raul Ojamaa, 5Miinust x Pedigree, Grimes, DJ Lag jt

29.01.22 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Eesti muusikas juhtus sel nädalal väga palju põnevat: alustades sellest, et Rita Ray võitis täiesti ootamatult Eesti muusikaauhindadel aasta loo preemia ning lõpetades sellega, et 5Miinust ja Pedigree panid pead kokku. Tore, kui juhtub asju, mida oodata ei oska. Aga laiast maailmast tuli ka üht-teist, kokku 40 lugu värsket muusikat.

Nädala parimad lood | Tuulikki Bartosik, Fenkii, Bonobo, FKA Twigs jt

14.01.22 MUUSIKA ... 2022. aasta hakkab vaikselt pöördeid üles võtma ja uut muusikat ilmub ka märgatavalt rohkem kui nädal varem. Ootamatult palju oli hip-hopi kõikvõimalikes variatsioonides, aga leidus üht-teist isegi Eestist.

Nädala parimad lood | Ans. Andur, Adele, Snoop Dogg, Põhjamaade Hirm jt

20.11.21 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Mida lähemale jõuavad jõulud, seda rohkem hakkavad Eesti artistid uusi plaate välja andma, sel nädalal ilmusid näiteks Põhjamaade Hirmu ja Ans. Anduri uued plaadid. Aga parimate lugude valikus ka palju muud laiast maailmast.

Nädala parimad lood | Beyonce, Rosalia, Goldie, Arca jt

14.11.21 MUUSIKA ... Isegi üllatav, et Beyonce andis välja oma selle aasta esimese singli ja sellest pole suuremat numbrit tehtud. Sinna kõrvale mahtus aga suurel hulgal tantsumuusikat ja ka parimat moodsat popi, mida pikka aega kuulnud olen.

Nädala parimad lood | Pluuto, Diana Ross, Charli XCX, Katy B jt

06.11.21 MUUSIKA ... Taas ilmus hunnikuga uut muusikat, millest sorteerisime välja 50 kõige põnevamat ja tähelepanuväärsemat lugu. Midagi nii turvalise popmuusika austajatele kui ka neile, kes otsivad ootamatumaid-hulljulgemaid rütme.

Nädala parimad lood | Kylie Minogue, Snoh Aalegra, Elina Born, Yaeji jt

31.10.21 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Pealkirjas toon ootamatult välja küll vaid naismuusikud, kuid tegelikult mahuvad mõned mehed ka seekordsesse valikusse. Ja ka mitu Eesti lugu!

Nädala parimad lood | Tom Jones, Lana del Rey, Reket, John Coltrane jt

22.10.21 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Ma ei tea, mis sel nädalal juhtus, aga mingil põhjusel otsustasid enamik artistid, et just nüüd tuleb uut muusikat välja anda. Ilmus nii umbes paarkümmend põnevat albumit ja kümneid-kümneid singleid, mis tähelepanu vääriksid, seega panime neist kokku varasemast veel mahukama valiku.

Nädala parimad lood | Adele, Prince, Villemdrillem jt

15.10.21 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Nädala muusikasaagist noppisime välja 40 säravamat lugu, mille hulgas palju tantsumuusikat, aga ka ballaade, raadiopoppi ja isegi üks kodumaine (küll koos soomlastega!) pala.

Nädala parimad lood | Heleza, James Blake, Bonobo jt

08.10.21 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Üks nädal jälle ootamatult seljataha jäänud ning aeg uuest muusikat kokkuvõtteid teha. Kokku 30 lugu, mille seas rohkelt tantsumuusikat, aga ka minimalistlikumat heljumist ja häbitut popmuusikat.

Nädala parimad lood | Sander Mölder, David Bowie, Arca jt

01.10.21 MUUSIKA ... Uut muusikat tulvas jälle peale lademetes. Valikusse mahtus 40 lugu, mille hulgas legendaarsete artistide pikalt kadunud või täiesti uut materjali, hullu eksperimentaalpoppi ja vähemalt üks kodumaine tegija ka.

Nädala parimad lood | Puuluup, Lil Nas X, Nick Cave jt

17.09.21 MUUSIKA ... Kui tähelepanuväärsete uute albumite poolest oli nädal üsna vaene, siis põnevaid singleid nii kodumaalt kui kaugemalt leidus hulgaliselt. Tegime sellest väikese valiku, täpsemalt 30 lugu tantsumuusikast ballaadideni.

Nädala parimad lood | Puuluup, Ivo Leesar, Radiohead jt

11.09.21 MUUSIKA ... Sügishooaeg on täie hooga käima läinud, aga muusikas oli sel nädala olukord pigem rahulik: põnevaid albumeid ilmus, mitmed neist aga ei vastanud ootustele. Aga käputäie lugusid sorteerisime ikkagi välja, mis väärivad ka korduvalt kuulamist.

Nädala parimad lood | Kamasi Washington, Lady Gaga, Drake, Tommy Cash jt

03.09.21 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Iganädalane parimate uute lugude ülevaade on suvepuhkuselt tagasi ja edaspidi teeme taas igal reedel läbilõike sellest, mis muusikas praegusel hetkel huvitavat toimumas on. Avanädalal on valikus 30 värsket muusikapala, mille hulgas nii sügavat jazz'i, pehmet tantsumuusikat kui ka lollitavaid poplugusid.

Nädala parimad lood | Manna ja Nublu, CHVRCHES ja Robert Smith, Prince jt

05.06.21 MUUSIKA ... Eestis hakkavad ka juba soojakraadid vaikselt ülespoole minema, seega võib nukrameelse muusika heaga mõneks kuuks hoiule jätta. Sel nädalal ka palju rõkkavat tantsumuusikat, pehmet päikesebiiti ja näpuotsaga tumedamat kraami soojadeks suveöödeks, kokku 45 lugu.

Nädala parimad lood | Yasmyn, Lauri Sommer, Masters at Work, Portico Quartet jt

28.05.21 MUUSIKA ... Sel nädalal oleks nagu mingi pais lahti pääsenud: uut muusikat on nii palju, et valikusse mahtus lausa 40 lugu. Aga head kraami tuli ka kodumaalt, sinna kõrvale ka hulle troopilisi rütme ja pehmet suvist tantsubiiti.

Nädala parimad lood | Manna, Inger, DeLULU, Rosalia jt

21.05.21 MUUSIKA ... Suvi hakkab lähemale jõudma ja minul on mõtted juba ammu vaikselt puhkuse lainel, uue muusika laviin aga ei näita peatumise märke. Sel nädalal on kõrvuti muretut tantsumuusikat ja mõtlikumat hõljuvat elektroonikat, aga ka kodumaist popmuusikat ja vanakooli soul'i.

Nädala parimad lood | 5MIINUST, Leon Bridges, Nicki Minaj jt

14.05.21 MUUSIKA ... Taaskord juhtus olema nädal, kui suure hulga singlite kõrval, mis kuulamist väärisid, ilmus ka üle kümne albumi, mis tähelepanu väärisid. Kõike huvitavat siia valikusse mahutada ei suutnud, aga üht-teist toon välja. Nagu ikka jagus näpuotsaga tantsumuusikat, veidi hip-hopi, pisut moodsat popmuusikat ja lisaks kõike, mis sinna vahele jääb.

Nädala parimad lood | Billie Eilish, Jessie Ware, Burial jt.

01.05.21 MUUSIKA ... Üldiselt läheb igal nädalal nii, et antakse välja paar-kolm albumit, mis väga huvitavad, ja siis hunnik selliseid, mis eriti ei liiguta. Sel korral oli aga vastupidi: ilmus pea kümmekond kauamängivat, mis kõik lausa nõudsid tähelepanu. Mõned väljavõtteid neist on siin.

Nädala parimad lood | Yasmyn, Ouu, Tirzah jt

16.04.21 MUUSIKA ... Mida lähemale suvi jõuab, seda enam hakkab ilmuma ka sellist muusikat, millest paistab ootust rannas lebamise, jõudeoleku ja lõputu päikesepaiste järele. Sel nädalal on selliseid lugusid juba rohkelt, kuid näpuotsaga jagub ka tumedamat kraami.

klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: