Nädala parimad lood

Nädala parimad lood | Tom Jones, Lana del Rey, Reket, John Coltrane jt

22.10.21 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Ma ei tea, mis sel nädalal juhtus, aga mingil põhjusel otsustasid enamik artistid, et just nüüd tuleb uut muusikat välja anda. Ilmus nii umbes paarkümmend põnevat albumit ja kümneid-kümneid singleid, mis tähelepanu vääriksid, seega panime neist kokku varasemast veel mahukama valiku.

Nädala parimad lood | Adele, Prince, Villemdrillem jt

15.10.21 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Nädala muusikasaagist noppisime välja 40 säravamat lugu, mille hulgas palju tantsumuusikat, aga ka ballaade, raadiopoppi ja isegi üks kodumaine (küll koos soomlastega!) pala.

Nädala parimad lood | Heleza, James Blake, Bonobo jt

08.10.21 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Üks nädal jälle ootamatult seljataha jäänud ning aeg uuest muusikat kokkuvõtteid teha. Kokku 30 lugu, mille seas rohkelt tantsumuusikat, aga ka minimalistlikumat heljumist ja häbitut popmuusikat.

Nädala parimad lood | Sander Mölder, David Bowie, Arca jt

01.10.21 MUUSIKA ... Uut muusikat tulvas jälle peale lademetes. Valikusse mahtus 40 lugu, mille hulgas legendaarsete artistide pikalt kadunud või täiesti uut materjali, hullu eksperimentaalpoppi ja vähemalt üks kodumaine tegija ka.

Nädala parimad lood | Puuluup, Lil Nas X, Nick Cave jt

17.09.21 MUUSIKA ... Kui tähelepanuväärsete uute albumite poolest oli nädal üsna vaene, siis põnevaid singleid nii kodumaalt kui kaugemalt leidus hulgaliselt. Tegime sellest väikese valiku, täpsemalt 30 lugu tantsumuusikast ballaadideni.

Nädala parimad lood | Puuluup, Ivo Leesar, Radiohead jt

11.09.21 MUUSIKA ... Sügishooaeg on täie hooga käima läinud, aga muusikas oli sel nädala olukord pigem rahulik: põnevaid albumeid ilmus, mitmed neist aga ei vastanud ootustele. Aga käputäie lugusid sorteerisime ikkagi välja, mis väärivad ka korduvalt kuulamist.

Nädala parimad lood | Kamasi Washington, Lady Gaga, Drake, Tommy Cash jt

03.09.21 NÄDALA PARIMAD LOOD ... Iganädalane parimate uute lugude ülevaade on suvepuhkuselt tagasi ja edaspidi teeme taas igal reedel läbilõike sellest, mis muusikas praegusel hetkel huvitavat toimumas on. Avanädalal on valikus 30 värsket muusikapala, mille hulgas nii sügavat jazz'i, pehmet tantsumuusikat kui ka lollitavaid poplugusid.

Nädala parimad lood | Manna ja Nublu, CHVRCHES ja Robert Smith, Prince jt

05.06.21 MUUSIKA ... Eestis hakkavad ka juba soojakraadid vaikselt ülespoole minema, seega võib nukrameelse muusika heaga mõneks kuuks hoiule jätta. Sel nädalal ka palju rõkkavat tantsumuusikat, pehmet päikesebiiti ja näpuotsaga tumedamat kraami soojadeks suveöödeks, kokku 45 lugu.

Nädala parimad lood | Yasmyn, Lauri Sommer, Masters at Work, Portico Quartet jt

28.05.21 MUUSIKA ... Sel nädalal oleks nagu mingi pais lahti pääsenud: uut muusikat on nii palju, et valikusse mahtus lausa 40 lugu. Aga head kraami tuli ka kodumaalt, sinna kõrvale ka hulle troopilisi rütme ja pehmet suvist tantsubiiti.

Nädala parimad lood | Manna, Inger, DeLULU, Rosalia jt

21.05.21 MUUSIKA ... Suvi hakkab lähemale jõudma ja minul on mõtted juba ammu vaikselt puhkuse lainel, uue muusika laviin aga ei näita peatumise märke. Sel nädalal on kõrvuti muretut tantsumuusikat ja mõtlikumat hõljuvat elektroonikat, aga ka kodumaist popmuusikat ja vanakooli soul'i.

Nädala parimad lood | 5MIINUST, Leon Bridges, Nicki Minaj jt

14.05.21 MUUSIKA ... Taaskord juhtus olema nädal, kui suure hulga singlite kõrval, mis kuulamist väärisid, ilmus ka üle kümne albumi, mis tähelepanu väärisid. Kõike huvitavat siia valikusse mahutada ei suutnud, aga üht-teist toon välja. Nagu ikka jagus näpuotsaga tantsumuusikat, veidi hip-hopi, pisut moodsat popmuusikat ja lisaks kõike, mis sinna vahele jääb.

Nädala parimad lood | Billie Eilish, Jessie Ware, Burial jt.

01.05.21 MUUSIKA ... Üldiselt läheb igal nädalal nii, et antakse välja paar-kolm albumit, mis väga huvitavad, ja siis hunnik selliseid, mis eriti ei liiguta. Sel korral oli aga vastupidi: ilmus pea kümmekond kauamängivat, mis kõik lausa nõudsid tähelepanu. Mõned väljavõtteid neist on siin.

Nädala parimad lood | Yasmyn, Ouu, Tirzah jt

16.04.21 MUUSIKA ... Mida lähemale suvi jõuab, seda enam hakkab ilmuma ka sellist muusikat, millest paistab ootust rannas lebamise, jõudeoleku ja lõputu päikesepaiste järele. Sel nädalal on selliseid lugusid juba rohkelt, kuid näpuotsaga jagub ka tumedamat kraami.

Nädala parimad lood | Jayda G, Prince, Roisin Murphy jt

09.04.21 MUUSIKA ... Uus nädal on jälle ootamatult lõppenud ja värskest muusikast taas puudust pole. Sel korral valikus ootamatult palju tantsumuusikat, aga ka näiteks uut Tommy Cashi ja Prince'i.

Nädala parimad lood | Erki Pärnoja, Tommy Cash, Sons of Kemet jt

03.04.21 MUUSIKA ... Pühadele vaatamata ilmus ka sel nädalal rohkelt põnevat muusikat: oli ootamatuid pop-pärle ja rajumat tantsukütet, aga üllataval kombel jäi eriti palju näppu just sillerdavat kevademuusikat.

Nädala parimad lood | Jungle, Elkka, Heleza jt

26.03.21 MUUSIKA ... Üllataval kombel tilkus suurem osa selle nädala parimatest lugudest mitte reedel, mis on ju nii-öelda ametlik uue muusika päev, vaid kogu nädala jooksul. Kui selle nädalast valikut mõne sõnaga kirjeldada, siis kuidagi erakordselt palju on diskot.

Nädala parimad lood | Special Request, Laura Mvula, Peaches jt

19.03.21 MUUSIKA ... Mõned kuulajad on kindlasti pettunud: minu parimate lugude valikkuse ei mahu midagi nädala kõige olulisematelt albumitelt ehk Lana del Rey ja Justin Bieberi uutelt kauamängivatelt. Kuigi need albumid midagi põnevat ei pakkunud, siis turgutavat, eriskummalist ja ootamatut muusikat jagus see-eest tervelt 25 loo jagu.

Nädala parimad lood | Leon Vynehall, Rita Ray, Sammalhabe jt

12.03.21 MUUSIKA ... Sel nädalal on parimate lugude seas taas palju elektroonikat, aga ka mõned tõeliselt head kodumaised singlid. Võimalik isegi, et Rita Ray värske lugu on viimase nädala kõige säravam pärl.

Nädala parimad lood | Tyler, The Creator, Kings of Leon, Drake jt.

05.03.21 MUUSIKA ... Sel korral keskendub nädala parimate lugude valik taas suures osas just tantsumuusikale, kuid sinna kõrvale mahub ka uut materjali eriti suurtelt tegijatelt. Kings of Leoni värsket materjali, Drake'i uus EP, Tyler, The Creatori Coca-Cola reklaamile tehtud veidrus ja isegi Bruno Mars jõudis valikusse.

Nädala parimad lood | Taavi-Peeter Liiv, Jimi Tenor, Smerz jt.

26.02.21 MUUSIKA ... Uut muusikat on rohkem kui jõuaks eales läbi kuulata, aga väikese, täpsemalt 30-loolise valiku ikkagi tegime. Kui möödunud nädalal uut ja huvitavat Eesti muusikat eriti palju ei ilmunud, siis sel korral on lausa kolm põnevat ja täiesti eriilmelist lugu. Aga muud huvitavat muidugi ka!

Nädala parimad lood | Moses Boyd, Dawn Richard, Kaytranada jt.

19.02.21 MUUSIKA ... Usun, et selle nädala muusikalises kokkuvõttes on kindlasti üle poole lugudest pärit Suurbritanniast. Aga see ei tähenda, et valik oleks kuidagi üheülbaline: siin on punk-house'i, sillerdavat ambient'i ja pehmet popmuusikat.

Nädala parimad lood | Jarek Kasar, Leon Vynehall, John Carpenter jt

12.02.21 MUUSIKA ... Kui seni olen suutnud nädala soovitustest piirduda 20 parima looga, siis seekordne muusikavalik oli kuidagi nii rikkalik, et tuli välja tuua hoopis 30 kõige säravamat pärli viimasest nädalast. Valikusse mahtus kõike alates retropopist lõpetades raju tantsumuusikaga.

Nädala parimad lood | Cardi B, Robyn, Ten City jt.

05.02.21 MUUSIKA ... Nädala parimate lugude seas on nii suurepäraseid remix'e, abstraktset elektroonikat kui ka popmuusikat, mis nõuab korduvalt kuulamist.

Nädala parimad lood | FKA Twigs, Mr. Fingers, Jessie Ware jt.

29.01.21 MUUSIKA ... Jätkame nädala parimate lugude valikuga. Tundub, et iga nädalaga hakkab uue muusika laviin kasvama, aga see on ainult tore. Sel korral 20 lugu, mille hulgas house'i, alternatiivpopi ja lihtsalt hea tuju muusikat.

Nädala parimad lood | Luurel Varas, Logic1000, Billie Eilish & Rosalia jt

22.01.21 MUUSIKA ... 2021. aasta hakkab vaikselt käima minema, sest head uut muusikat tuleb üha rohkem. Sel korral taas valikus palju elektroonikat, aga pisut ka popi ja isegi Kreeka juurtemuusikat.

Nädala parimad lood | Genka, Bicep, Ross from Friends jpt

15.01.21 MUUSIKA ... Sel korral on nädala parimate lugude hulgas vähem head popmuusikat, see-eest leidus aga palju eriti ägedat elektroonikat.

Nädala parimad lood | Kode9, deLULU, Grimes jt

08.01.21 MUUSIKA ... Alustame ERR-i kultuuriportaalis iganädalase ülevaatega, kus toome välja valiku möödunud nädalal ilmunud parimatest lugudest. Esimesel korral mahtusid valikusse muuhulgas uus Eesti bänd deLULU, tantsmuusika legend Kode9 ja indie-elektroonik Rhye.

INIMÕIGUSTE KUU ETV2-S

klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: