Pärnu XXXI filmifestival: 3. - 8. juuli

3. juulil algab taas suvepealinnas filmifestival, mille raames jõuavad ETV ekraanile kuus dokumentalistika tippteost. Tänavusel festivalil otsitakse vastust küsimusele – kas elamine on kunst või kunst on ellu jääda? 

Kõiki ETV ekraanile jõudvaid filme on võimalik eel- ja järelvaadata Pärnu filmifestivali ETV veebilehelt. Seal toimub ka Eesti Rahva Auhinna e-hääletus! 8. juulil toimuvat filmifestivali auhinnaööd kantakse üle siin samas ERR.ee kultuuriportaalis.

BFM-I PÄRNU FILMIFESTIVALI VIDEOLOOD
Peter Entell.

BFM-i videolugu: päev Peter Entelliga

Šveitsis elava Ameerika filmitegija Peter Entelli film „Kui kastepisar päikeses“ linastub täna Pärnu filmifestivalil. BFMi tudengid veetsid temaga päeva suvises Pärnus. Entell tutvustas oma loomispõhimõtteid ja rääkis isikliku loo, mis on teda kõige rohkem seoses filmitegemisega puudutanud.

Pärnu filmifestival

BFM-i videolugu: intervjuu dokfilmi "Vrakk" autori Markus Lenziga

Festivali külastav saksa filmitegija Markus Lenz räägib oma filmist „Vrakk“, mis osaleb festivali rahvusvahelises võistlusprogrammis. Film räägib Venetsueela pealinnas Caracases pooleli jäänud kõrghoone hõivamisest vaesematest piirkondadest pärit inimeste poolt.

Leedu režissöör Audrius Stonys

BFM-i videolugu | Stonys: elu mõtte võib leida ka ekstreemsetes oludes

Eile hilisõhtul jõudis filmifestivalile Leedu režissöör Audrius Stonys, kes räägib oma täna linastuvast filmist „Naine ja liustik“. Aee film on leedulannast, kes elab Tjan-Šani mäestikus, kaaslasteks vaid kass ja koer, ning püüab maalilise looduse keskel dokumenteerida liustikujää halastamatut sulamist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: