Merilin Pärli
OTSE

Merilin Pärli: laulupidu ei kuulu poliitikutele

Laulupidu on kõigi Eesti pidu, mis toimub riigikorrast ja poliitilistest valitsejatest sõltumatult. See ei kuulu politiikutele, mistõttu seda ei tohiks ka anda poliitikutele kaaperdada, leiab ERR-i toimetaja Merilin Pärli.

Laulupeo tule süütamine
OTSE

Galerii ja video: Tartus süüdati laulupeotuli

Laupäeva varahommikul süütasid XXVII laulu- ja XX tantsupeo "Minu arm" kunstilised juhid koos oma õpetajate ja lähedaste kolleegidega Tartus Eesti Rahva Muuseumi juures järveveerel juubelipeo tule. See on muusikaline rituaal, kus tuli ärkava looduse rüpes koorilaulu, rahvatantsu ning südamest sosistatud soovide saatel lõkkest läidetakse.

LAULUPIDU 150

Mikk Üleoja juhatamas koori Tartu Maarja kirikus
OTSE

Mikk Üleoja: tänased meeskoorid esimese laulupeo repertuaari ära ei laulaks

Tartu laulupeo avakontserdil Maarja kirikus esitati laule, mis kuulusid meeskoori repertuaari ka aastal 1869. Laulude valikut ja sobivust tänapäeva kommenteeris Klassikaraadio saates "Suvila" Mikk Üleoja, Eesti Rahvusmeeskoori peadirigent. Tema hinnangul käiks toonase repertuaari esitamine tänasetele Eesti meeskooridele üle jõu.

XII noorte laulupidu
OTSE

Väliskoorid lendavad laulupeole kokku ookeanide tagant

Juubelilaulupeole saabub lisaks kodumaistele kooridele ka laulvaid külalisi välismaalt. Kõige kaugemad koorid saabuvad Tallinnasse Põhja-Ameerikast, Austraaliast ja Jaapanist. Nii mõneski neist kooridest pole ühtegi eestlasest liiget, küll aga suur huvi siinse koorimuusika vastu.

1923 laulupidu
OTSE

Tummfilmist aerokaadriteni: kiika klippe EV alguse laulupidudelt

Eesti filmikroonika salvestised Eesti vabariigi algusaegadel Tallinnas peetud üldlaulupidudest viivad meid 1923., 1928. ja 1938. aastatesse. Klippidest on hästi näha, et aega on küll palju möödunud, kuid ei pidude korraldus ega rahva emotsioonid tänastest palju ei erinegi.

Lapsed laulupeol
OTSE

Hirvo Surva: laulupidu on perepidu, kus saab alkoholita hakkama

Laulu- ja tantsupeost "Minu arm" tõotab kujuneda suurimaid alkovabu kultuuriüritusi Eestis, sest kümneid tuhandeid inimesi võõrustavatel peoaladel pole alkohoolsete jookide müük lubatud. Korraldajate otsuse taga on soov luua lastesõbralik keskkond, sest üle poole peolistest on mudilased ja noored.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: