Baltoscandal tuleb, aga teisiti

Lauri Lagle lavastus Von Krahli teatris
Lauri Lagle lavastus Von Krahli teatris "Paratamatus elada ühel ajal". Autor/allikas: Herkko Labi

Kuigi järjekorras 16. Baltoscandali teatrifestivali kava põhimõtted olid koos juba aasta alguses, oli kuu aega pärast eriolukorra kehtestamist selge, et festival tavapäraselt ja koos maailma teatri- ja tantsutegijatega toimuda ei saa. Seetõttu pöörasid korraldajad pead kodumaiste tegijate poole.

"Festivali sisulisi arutelusid jätkates vaatasime üle nimekirja meil Eestis kevadel ärajäänud esietendustest. Protsessi tulemusena sündis festivali erakorraline kava, kus domineerivad kevadel Eestis toimuma pidanud esietendused," selgitas festivali korraldustoimkond oma avalduses.

Esietendusi on kokku üheksa. "Lisaks õnnestus esialgsest kavast alles jätta kaks sinna valitud Eesti lavastust, kolm teatriteemalist filmi ja üks installatsioon välismaalt."

1.–4. juulini toimuval festivalil Baltoscandal esitenduvad järgmised lavastused:

  • Karl Saks "Planet Alexithymia"
  • eˉlektron "Romeo & Julia #5"
  • Liis Vares / Sõltumatu Tantsu Lava "Sinust saab tantsija!"
  • Jarmo Reha "WhiteWash"
  • Anatoli Tafitšuk / Emer Värk "K O O S"
  • Andres Noormets / Rakvere Teater "Alibi"
  • Sveta Grigorjeva "TEKHNE"
  • Karl Koppelmaa/ Teater KELM "Stendhali sündroom"
  • Valters Sīlis/ Vaba Lava "Mul oli nõbu"

Lisaks saab näha kahte kodumaist lavastust, mis esietendunud juba varem: Lauri Lagle lavastust Von Krahli teatris "Paratamatus elada ühel ajal" ning Kristina Normani loeng-lavastust Kanuti Gildi SAAL-is "Lighter Than Woman".

Rahvusvahelisust toovad kolm teatriteemalist filmi. Itaalia filmitegija Giulio Boato dokumentaalfilm "Shiro Takatani, between nature and technology" on Jaapani kunstnikust ja lavastajast Shiro Takatanist. "Die Kinder der Toten" on Ameerika tearitrupi Nature Theatre of Oklahoma mängufilm, mis põhineb Elfriede Jelineki samanimelisel romaanil. Prantsuse dokumentalisti Patric Chiha film "Si c'était de l'Amour" esilinastus varakevadel Berliini filmifestivalil ning jälgib lavastajat Gisèle Vienne'i ja tema tantsijaid, kes tuuritavad mööda maailma menulavastusega "CROWD".

Lisaks on festivali ajal võimalik osa saada Jaapani koreograafi Hiroaki Umeda installatsioonist "Haptic Installation".

Baltoscandal avalikustab kava 1. juunil.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: