X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Nädala album

Nädala album. Buriali kaootiliselt kirev reiviterrarium

21.02.24 NÄDALA ALBUM ... Nädala albumBurial"Dreamfear / Boy Sent From Above" (XL Recordings)10/10

Nädala album. Kanye Westi kokkuklopsitud demod

14.02.24 MUUSIKA ... Nädala albumKanye West & Ty Dolla Sign ehk ¥$"Vultures 1" (YZY)3/10

Nädala album. Tirzah akadeemia vilistlane Astrid Sonne

07.02.24 NÄDALA ALBUM ... Nädala albumAstrid Sonne"Great Doubt" (Escho)6/10

Nädala album. The Smile'i teine on tugev oma õrnuses

31.01.24 MUUSIKA ... Nädala albumThe Smile"Wall Of Eyes" (XL Recordings)7/10

Nädala album. Green Day meid ei päästa

24.01.24 MUUSIKA ... Nädala albumGreen Day"Saviors" (Reprise Records)3/10

Nädala album. Kali Uchise orhideed kasvavad loodetust ootuspärasemaks

17.01.24 MUUSIKA ... Nädala albumKali Uchis"Orquídeas" (Geffen Records)6/10

Kultuuriportaali suvealbumite soovitused: Püha Johannes, Disclosure, Amaarae jt

19.07.23 MUUSIKA ... Suvi on täies hoos, Euroopa küpseb üle 40 kraadise kuumuse käes ja viimane aeg on panna ritta 15 viimastel kuudel ilmunud albumit, mille saatel suvepuhkuse ajal laisalt logeleda, eestlaslikult tööd vihtuda või ennastunustavalt ööd hommikuks tantsida.

Nädala albumisoovitused | Bar Italia, Kaytraminé, Mandy, Indiana jt

24.05.23 NÄDALA ALBUM ... Soovitustesse tekis pikem paus, aga pole lugu, võtame järele. Sellenädalases esiletõstetud valikus Bar Italia ristlõige 90ndate alternatiivi pärandist, kuuma suve tooniandja Kaytraminé ning Manchesteri mürase tekno import Mandy, Indiana.

Nädala albumisoovitused | Dorthia Cottrell, Nourished by Time, Tygapaw jt

25.04.23 NÄDALA ALBUM ... Viimasest uue muusika reedest jäid tihedamale sõelale Dorthia Cottrelli doom-folk, Nourished by Time'i debüüt kuskilt post-R&B žanrist, ja Tygapaw hedonistlik tekno. Joonealusena Everything But The Girli comeback-album jt.

Nädala albumisoovitused | Angel Olsen, El Michels Affair & Black Thought, Kara Jackson jt

20.04.23 NÄDALA ALBUM ... Eriti hiline, aga hädavajalik kokkuvõte viimase nädala uutest parematest albumitest enne juba kukil istuvat uue muusika reedet – Epliku-päraselt virtuoosne Angel Olsen, vanakooli suitsust hiphoppi taaselustav El Michels Affair ja Black Thought ning friigifolgilik debüüt Kara Jacksonilt.

Nädala albumisoovitused | Daniel Caesar, HMLTD, Yaeji jt

12.04.23 NÄDALA ALBUM ... Vahepeal oli üks festival, mistõttu jäi märtsi viimasest reedest ülevaade tegemata, aga vaatame siis hoopis otsa aprillikuu esimestele esiletõstetele, mis pärit kõik eri nurgatagustest. Daniel Caesari köitev kaasaegne R&B, art-punkarite HMLTD-i raju kontseptuaalalbum ja Ameerika-Korea produtsendi Yaeji kauaoodatud esimene täispikk kauamängiv.

Nädala albumisoovitused | Debby Friday, Depeche Mode, Lana Del Rey jt

28.03.23 NÄDALA ALBUM ... Egas midagi, jälle on selja taga eriti tugev uute albumite reede ja valida, mida esile tõsta, oli pigem keeruline, aga siin need on – EBM-soontes kulgev enesekindel debüüt Debby Fridaylt, leinatoonides, aga kaunilt mõtlik Depeche Mode ja sarnaselt südame alt õõnsaks tegev Lana Del Rey.

Nädala albumisoovitused | 100 gecs, Kosaya Gora, Yves Tumor jt

21.03.23 NÄDALA ALBUM ... Tõmbame järjekordsele korralikule uute albumite satsile joone alla. Seekord esiletõstete hulgas 100 gecsi 00ndate nostalgiažanrites püherdav jätk debüüdile, produtsent Kedr Livanskiy Venemaa kaugetes külades salvestatud uus indie-projekt, ja oma sisemist David Bowiet ning Prince'i kanaliseeriv Yves Tumor.

Nädala albumisoovitused | Fever Ray, Shana Cleveland, Ulrika Spacek jt

16.03.23 NÄDALA ALBUM ... Veel enne kui uus uue muusika reede peale tuleb, lühiülevaade sellest, mis eelmisest korrast kaasa võtta: teiste hulgas õige pea Tallinnas esinev Fever Ray, folgitraditsiooni värskendav Shana Cleveland ja roki eri varjundeid ristav Ulrika Spacek.

Nädala albumisoovitused | Kali Uchis, Slowthai, Vaiko Eplik jt

07.03.23 NÄDALA ALBUM ... Oleme vahepeal sisenenud kalendrikevadesse. Kevadet – ühelt poolt seda sombusemat, teiselt poolt päikselisemat – paistab ka selle nädala esile tõstetud albumites. On soojalt voogav Kali Uchis, hingeelu halltoone avav Slowthai ning Vaiko Eplik oma kõige klišeelikumas vormis. Joone all terve rida eksperimentaal- ja instrumentaalalbumeid.

Nädala albumisoovitused | Algiers, Gina Birch, Shame jt

02.03.23 NÄDALA ALBUM ... Naljakas, aga viimase uue muusika reede materjalist välja valitud kolm silmapaistvamat albumit on kõik rangel moel võttes pärit postpungisoonest, aga jõudnud välja täiesti erisuguste tulemusteni – Algiersi hingetuks võttev uus "Shook", alles 60ndates lõpuks esik-sooloalbumini jõudnud Gina Birch ja lõpuks ometi end oma õigest kohast leidnud Shame. Sel nädalal eriti palju joonealust materjali.

Nädala albumisoovitused | Avey Tare, Skrillex, Wesley Joseph jt

21.02.23 NÄDALA ALBUM ... Ilustada pole vaja – võrreldes eelmise nädalaga oli seekordne uue muusika reede mõneti nõrgemast klassist ja eeldas rohkem sobramist. Valikusse jõudsid Avey Tare'i juba tuttav psühhedeelne leftfield pop, Skrillexi naasmine EDM-i minevikust olevikku ning Frank Oceani uue albumi ootusaja raskust kergendav Wesley Joseph. Joonealusena veel muudki.

Nädala albumisoovitused | Kelela, Paramore, Yo La Tengo jt

14.02.23 NÄDALA ALBUM ... Selle nädala ülevaatega on lugu kuidagi lihtne – häid albumeid ilmus korraga nii mitmeid, et selekteerimine polnud suurem asi ülesanne. Pikalt oodatud jätk Kelela debüütalbumile, taas uue suuna ja kvaliteediga lööv Paramore, kohatult kevadine Tennis ning veel üht-teist.

Nädala albumisoovitused | Acid Arab, Tee Vee Repairmann, Young Fathers jt

08.02.23 NÄDALA ALBUM ... Lasime viimase uue muusika reede saagi läbi toimetuse filtri ja korjasime soovitusteks välja Acid Arabi orientaaltümaka, analoogpunki Austraaliast ning Young Fathersi uue albumi, mis joonistab bändile omaselt taas korralikult üle igasuguste žanripiiride.

Nädala albumisoovitused | Lil Yachty, Mark William Lewis, White Reaper jt

31.01.23 NÄDALA ALBUM ... Selle nädala soovitused toovad teieni trap'ilt suuna psühhedeelse roki poole võtnud Lil Yachty, atmosfääririkas debüüt Londoni päritolu Mark William Lewis'elt ja rulamuusikaalbum Kentucky ansamblilt White Reaper.

Nädala albumisoovitused | Dave Okumu & The 7 Generations, Italia 90, The Murder Capital jt

24.01.23 NÄDALA ALBUM ... Selleks nädalaks on eelkõige pakkuda alles hoogu võtmas tegijaid Ühendkuningriigi vohavast postpungiskeenest, aga sekka ka järgmine peatükk Dave Okumu mustanahaliste kogemust ajas ja ruumis kaardistavast uuest projektist.

Nädala albumisoovitused | Gaz Coombes, Margo Price, Velvet Negroni jt

16.01.23 NÄDALA ALBUM ... Võib vist öelda, et viimane uue muusika reede on ka viimane, mil saab veel enam-vähem hinge tõmmata enne, kui albumite ilmumisgraafik päriselt hoo sisse saab. Sellest reedest korjasime üles Supergrassi solistist soolovirtuoosiks kasvanud Gaz Coombes'i, Nashville'i traditsioonidest välja murdnud Margo Price'i ja oma elu turbulentse aja muusikasse pannud Velvet Negroni.

Nädala albumisoovitused | Aqrxvst, Nicole Dollanganger, Iggy Pop jt

09.01.23 NÄDALA ALBUM ... Egas midagi, uus aasta tähendab ka uut muusika-aastat ja kuigi uute albumite ilmumine saab päriselt hoo sisse jaanuari lõpu poole, on ilmunud juba mitu asja, mida saab julgelt soovitada – King Krule'i uus ambient pop'i projekt, tõsieluliste krimilugudega sarnast õõva pakkuv Nicole Dollanganger ja pungiveteran Iggy Popi juurte juurde pöörduv "Every Loser".

Nädala albumisoovitused | Beach Bunny, Flo Milli, Jack White jt

24.07.22 NÄDALA ALBUM ... Jõudumööda püüame teieni jätkuvalt tuua ka valiku uutest albumitest, mis meid ennast kultuuriportaali toimetuses on meeldivalt üllatanud. Seekordse uue muusika reede väljalasetest mahtusid valikusse TikToki kuulsuselaine harjalt tuntusesse upitatud Beach Bunny ja Flo Milli, kurbade tüdrukute pop'i etalon Billie EIlish, end taas oma õigest kohast leidnud Jack White ja müra hoopis väiksemate detsibellide vastu vahetanud TRAAMS.

Nädala albumisoovitused | Deliluh, Lexsoul Dancemachine, Sinead O'Brien jt

15.06.22 NÄDALA ALBUM ... Nädala albumisoovituste rubriik ei ole surnud, aga kindlasti on viimasel ajal olnud raskusi uute plaatide ilmumisgraafikuga sammu pidamisel. Igatahes, leidsime lõpuks aega korraks siiski sõeluda viimase uue muusika reede massiivi ja mida leidsime: post-pungile uut sisu loovad Deliluh ja Sinead O'Brien, eriti värske magamistoaindi Eestist, meeldivalt tempot maha võtnud Lexsoul Dancemachine ning kaose ja korra vahel toimetav Grace Ives.

Nädala albumisoovitused | Kelly Lee Owens, Mart Avi, Sofi Tukker jt

03.05.22 NÄDALA ALBUM ... Vabandust, aga elu on live-muusika osas nii käima läinud, et plaatide kuulamiseks jagub vaevu aega ja tuleb end näpistada, et uskuda, et sellesse nädalasse mahub nii Sparksi, Tirzah', Floating Pointsi kui ka Róisín Murphy kontsert. Möödunud uue muusika reede line-up pakkus samuti terve rida väärt asju – pettumust ei valmista ei uus Kelly Lee Owens ega Mart Avi, Sofi Tukkeri peoalbumile pakub aga tasakaalu introspektiivne Tomberlin.

Nädala albumisoovitused | Confidence Man, Red Hot Chili Peppers, Siemens Nokia jt

06.04.22 NÄDALA ALBUM ... Kultuuriportaali seekordne valik viimasel uue muusika reedel ilmunust on üllatavalt nostalgiakeskne, mida täitsid uued albumid vanadelt tegijatelt ja rohkelt revival-saundi – teiste hulgas 90ndate house-muusika hümne taasloov Confidence Man, värskes kuues vana hea Red Hot Chili Peppers ning oma debüüdile 00ndatel üleskasvamise kogemuse pakkinud Eesti oma Siemens Nokia.

Nädala albumisoovitused | Aldous Harding, Ibibio Sound Machine, Kilo Kish jt

29.03.22 NÄDALA ALBUM ... Võimalik, et viimane uue muusika reede oli selle aasta üks mitmekülgsemaid, mis loodetavasti peegeldub ka siinses valikus – ülevaatesse mahtus teiste hulgas friigifolki Aldous Hardingult, Hot Chipi produtseeritud uus album Ibibio Sound Machine'ilt, aga ka meeldivalt oimetuks löövat post-hardcore'i Pennsylvaniast.

Nädala albumisoovitused | Babeheaven, Cypress Hill, Rosalía jt

22.03.22 NÄDALA ALBUM ... Nädala albumisoovitused käisid vahepeal ära väikesel pausil, aga ei ole kuhugi kadunud. Viimasest uue muusika reedest jäid teiste hulgas sõelale soul'i-hingamisega unelemispop ansamblilt Babeheaven, ajakapslina toimiv albumitäis gängstaräppi Cypress Hillilt ning dekonstruktiivsemas suunas kulgev värske Rosalía.

Nädala albumisoovitused | Yoko Ono, Hurray For The Riff Raff, Sally Shapiro jt

23.02.22 NÄDALA ALBUM ... Nagu natuke sai kardetud, siis Beach House suutis oma uue albumi tükiti avaldamisega veidi ära rikkuda ja tervik jättis küllaltki külmaks, aga samas tekitasid sooje tundeid kompilatsioonalbum Yoko Ono lugude töötlustest, Hurray For The Riff Raffi omapärane tõlgendus Ameerika juurtemuusikast ja pensionilt naasnud Rootsi italo disco duo Sally Shapiro uus kauamängiv.

Nädala albumisoovitused | Cult Of Luna, Shamir, Spoon jt

13.02.22 NÄDALA ALBUM ... Big Thief tunduks loogiline valik selle nädala ülevaatesse, aga vähemalt kultuuriportaalis leidsime huvitavamaid asju, mida kuulata – muu hulgas post-metal'it Rootsist, ZZ Topist inspireeritud uue albumi Spoonilt ja saksa päritolu vulgaarset hyperpop'i.

Nädala albumisoovitused | Black Country, New Road, Mitski, Yeule jt

09.02.22 NÄDALA ALBUM ... Viimane uue muusika reede tõi mitu kauaoodatud albumit: jätku Black Country, New Roadi eelmise aasta tugevale debüüdile ja Mitski 2018. aasta paljuarmastatud albumile "Be a Cowboy". Lisaks veel suviselt sooja neo-soul'i Sabalt, eklektikat tõusvalt poptähelt Willow Kayne'ilt ja reaalsusest põgenemisteed pakkuvat glitch pop'i Singapurist.

Nädala albumisoovitused | Amber Mark, The Beatles, Imarhan jt

30.01.22 NÄDALA ALBUM ... Sellenädalane valik uutest albumitest viib üleelusuuruse popmuusika kõrval muuhulgas ka Alžeeria kõrbesse ja ühele legendaarsele katusekontserdile 53 aasta taguses Londonis.

Nädala albumisoovitused | Aurora, Boy Harsher, Yard Act jt

22.01.22 NÄDALA ALBUM ... See nädal tõi teiste hulgas plaadiletti uue kauamängiva Norra popsensatsioonilt Aurora, brutaalse "W" Jaapani blackgaze-igiliikurilt Boris ja debüütalbumi The Falli tempos sammuvalt Yard Actilt.

Nädala albumisoovitused | Broken Social Scene, Earl Sweatshirt, FKA twigs jt

15.01.22 NÄDALA ALBUM ... OK, vahepeal on ilmunud nii korralikult uusi albumeid, et tundub ainult õige nädala albumisoovituste rubriik puhkuselt tagasi tuua. Värske lummav Burial, taas albumitäie kaveritega välja tulnud Cat Power ja konventsionaalsema popi ligi astunud FKA twigs on ainult mõned nimed sellenädalasest valikust.

Nädala albumisoovitused | Beach House, Coucou Chloe, Genka jt

14.12.21 NÄDALA ALBUM ... 2021. aasta finišijoon paistab, aasta viimasesse valikusse mahtus muu hulgas Beach House'i järgmine peatükk uuest albumist, Eesti tõupuhas räpp-metal, Arca vaimus lammutav Coucou Chloe, "Oleg Kosjugini loo" massiivne juubelikogumik ja masinatele andunud Jlin.

Nädala albumisoovitused | Arca, Neon Fir, Nils Frahm jt

05.12.21 NÄDALA ALBUM ... Uusi albumeid ei pruugi enam aasta lõpus ilmuda sellise tihedusega nagu praegu sajab lund, aga esiletõstu väärivat jagus ka siiski veel sellesse nädalasse – Arca ei naasnud mitte ainult ühe, vaid suisa nelja uue albumiga, Neon Fir sai maha debüüdiga, mis toob Eesti noorde jazz'i värsket hingamist ja Nils Frahm korjas albumile kokku aastakümne jagu sahtlipõhja jäänud teoseid.

Nädala albumisoovitused | David Bowie, The KVB, Noep jt

28.11.21 NÄDALA ALBUM ... See nädal oli eelmisega võrreldes oluliselt hõredam, aga samas ilmus mitu plaati, mis olulised ja oodatud muusikaskeene jaoks kas Eestis või väljaspool – vastavalt värske Noep ja massiivne väljalase David Bowie box set'ide sarjast –, ning kaks koostööalbumit, mis on toonud fännid kokku oma muusikaliste iidolitega.

Nädala albumisoovitused | Adele, Ans. Andur, Elbow jt

22.11.21 NÄDALA ALBUM ... Aasta lõpp paistab, üht-teist olulist on veel ilmumas, aga ilmselt hakkavad aastalõpu edetabelid juba ilmet võtma. Adele'i kauaoodatud lahutusalbum, enda mojo taasleidnud Idles – seekordses ülevaates on nii mõnigi album, mis küünitab tõenäoliselt kergusega tipukohtadeni välja.

Nädala albumisoovitused | Curtis Harding, Snail Mail, Hard Feelings jt

07.11.21 NÄDALA ALBUM ... ABBA uus ja nüüd ka siis päriselt viimane stuudioalbum "Voyage" on muusikamaailma suursündmus nagunii, nii et seda eraldi soovitada on üksjagu tarbetu. Küll aga on vahepeal ilmunud igast muud – näiteks Curtis Hardingu ajatuna mõjuvast soul'ist Hot Chipi Joe Goddardi nu-disco projekti ja War On Drugsi 80ndate nostalgial mängiva raadiorokini välja.

Nädala albumisoovitused | Circuit Des Yeux, Janek Murd, Lana Del Rey jt

24.10.21 NÄDALA ALBUM ... Lõppev nädal oli uute albumite osas jälle eelmisest veidi kobedam ja sõelumine selle võrra keerulisem. Aga mida leidsime? Muu hulgas näiteks orkestraalset leinamuusikat, tolmust elektrofunki ja eriti ausat tantsurokki.

Nädala albumisoovitused | Anz, Joy Crookes, PinkPantheress jt

17.10.21 NÄDALA ALBUM ... Sellenädalane uute albumite ülevaade on naismuusikute eri, täiesti juhuslikult. Klubimuusikast ja prantsuse popist kaasaegse soul'i ning tolmuse folgini välja, seekord ehk rohkem radari alt.

Nädala albumisoovitused | Badbadnotgood, Efterklang, James Blake jt

10.10.21 NÄDALA ALBUM ... Jah, Vanilla Ninja uus album "Encore" pakkus küll võimalust nostalgiaks, kuid ehk liiga vähe põnevust, et siia lühikese listi mahtuda. Oma eri moel pakkusid aga värske muusikaga miskit huvitavat teiste hulgas nii Badbadnotgood ja Efterklang kui ka keskmistes kodumajapidamistes vähem tuntud W. H. Lung.

Nädala albumisoovitused | Kedr Livanskiy, The Specials, Tirzah jt

03.10.21 NÄDALA ALBUM ... Lõppev nädal tõi muu hulgas elektroonilist muusikat Moskvast, Türgi-Prantsuse jazz-psühhedeeliat ja protestilugude kogumiku Briti legenditelt, aga ka uue albumi Tame Impala vennasansamblilt Austraalias ning kammerlikku RnB-d Londonist.

Nädala albumisoovitused | Jonas f.k, Poppy, Sufjan Stevens & Angelo De Augustine jt

26.09.21 NÄDALA ALBUM ... Mitmed sel nädalal ilmunud paljulubavad välisalbumid hajusid kuulamise käigus lõpuks ühtlasesse massi ära ja säravamat materjali leidus vähem, kuid see jättis jällegi rohkem ruumi esile tõsta Eesti muusikas toimuvat. Näiteks jõudis sel nädalal valikusse Jonas f.k uus elektro-soul'i EP "TLL.02" ning indie postpungi vastu vahetanud The Boondocksi neljas stuudioalbum "Soup Can Pop Band".

Nädala albumisoovitused | Lady Gaga, Little Simz, Priya Ragu jt

05.09.21 NÄDALA ALBUM ... Mitte liiga üllatuslikult jäi Drake'i uus, enesekindlusest kummis "Certified Lover Boy" natuke liiga üheülbaliseks, et siia valikusse jõuda, kuid muudest väärt asjadest väheks ei jäänud – DJ Seinfeld pakub mõtiskluselektroonikat, Lady Gaga andis välja paugutava remikside albumi ja räppar Little Simz üllatab oma eri varjunditega. Aga leiab ka värsket Suunsi ja tamili-mõjudega R&B-d.

Nädala albumisoovitused | The Beach Boys, Chvrches, Kanye West jt

29.08.21 NÄDALA ALBUM ... Sel nädalal menüüs: mammutkomplilatsioon The Beach Boysilt, metal'i shoegaze'i vastu vahetanud Deafheaven, Chvrches'i üleelusuurune popmuusika, Graham Coxoni heliriba ulmekoomiksile ja lõpuks ometi ka pikalt oodatud uus Kanye West.

Nädala albumisoovitused | Devendra Banhart & Noah Georgeson, Jungle, The Killers jt

15.08.21 NÄDALA ALBUM ... Lõppeval nädalal ilmus mitu albumit, mis tiksuvad enesele vähem või rohkem teadlikult kestva koroonaaja traagika vaimus, aga ka mitu sellist, mis ignoreerivad seda üldse või suutsid leida ideid ja inspiratsiooni hoopis mujalt. Natuke dream pop'i, ambient'i, alt-rock'i, värske Jungle ja The Killers – igatahes siin on sellenädalane valik uut muusikat.

Nädala albumisoovitused | Abstract Mindstate, Nas, Tinashe jt

07.08.21 NÄDALA ALBUM ... Ikka veel ootame "Dondat", aga päris ilma Kanyeta see uue muusika reede ei tulnud – väljas on Westi produtseeritud teine stuudioalbum tagasituleku teinud räpiduolt Abstract Mindstate. Lisaks sellele jäid radarile uus Nas ja Tinashe, kompilatsioon 70ndate Araabia muusikast ja Lingua Ignota spirituaalne oopus.

Nädala albumisoovitused | Alan Vega, Billie Eilish, Prince jt

01.08.21 NÄDALA ALBUM ... Seekordne uue muusika reede tõi ühe aasta ilmselt oodatuima albumi – enam kui väärilise jätku Billie Eilishi 2019. aasta hittdebüüdile – aga näiteks ka mitu olulist postuumset väljalaset, mis vähem-rohkem sobivad ilmestama lõppevat tuhmi nädalavahetust.

klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: