Galerii. Selgusid Balti Manufaktuuri kvartali arhitektuurikonkursi võitjad

Hepsor ja Tolaram Grupp arendavad 100 miljonit euro eest välja Balti Manufaktuuri kompleksi territooriumi, mille tulemusena tekib Põhja-Tallinnasse uus äri- ja elupiirkond. Kvartali arhitektuurikonkursi võitsid arhitektuuribüroode Molumba ja Kadarik Tüür Arhitektid tööd.

Kokku osales arhitektuurikonkursil viis bürood. Viieliikmelises žüriis oli lisaks mõlema arendaja esindajale ka Oliver Alver Tallinna linnaplaneerimise ametist ning Ralf Lõoke ja Terje Ong Eesti arhitektide liidust. Konkursi tingimused võimaldasid välja valida ühe asemel kaks võidutööd ja seda võimalust ka žürii kasutas.

Kui arhitektuuribüroo Molumba võitis oma tööga "Tetris" Manufaktuuri tn 7 uushoonestuse ja kvartali logistika osa, siis Kadarik Tüür Arhitektide töö "Sitsi Niit" oli žürii hinnangul parim Manufaktuuri tn 5 asuvale vanale ja imposantsele tehasehoonele uue elu andmiseks, säilitades võimalikult palju hoone ajaloolist välimust.

Hepsori juhatuse liikme Henri Laksi sõnul soovitakse uue Manufaktuuri kvartaliga luua polüfunktsionaalne keskkond, n-ö linn linnas, kus sulandub kokku uus ja vana ning nii äriline kui ka elukondlik funktsioon. Oluline koht saab olema kultuuril ja meelelahutusel, linnaparkide rohelusel ning niisamuti luuakse alale uus piirkonna lasteaed. "Eesmärk on luua märgiline tõmbekeskus nii piirkonna elanikele kui ka kogu Tallinnale terviklikult," märkis Laks.

Tolaram Investments AS-i juhatuse liige Tarvo Teder ütles, et Balti manufaktuuri arenduse plaane on seatud juba mõnda aega ja selles etapis investeerivad arendajad projekti kokku ligi 100 miljonit eurot.

Manufaktuuri kvartalis kahe ettevõtte koostöös arendatavate elu- ja äripindade maht on kokku 70 000 ruutmeetrit, millest 6000 ruutmeetrit moodustavad äri- ja büroopinnad. Elupindadele rajavad arendajad 550 korterit koos 750 parkimiskohaga. Järgmises etapis on neil kavas rajada kvartalisse ka planeeringuga ette nähtud kõrghoone, mille arhitektuuriline osa lahendatakse eraldi.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: