Tänavakunstifestival Rural Urban Art kaunistab Ida-Virumaa seinad kunstiga

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tänavakunstifestival Rural Urban Art Autor/allikas: Dmitri Pentinen

10. augustil algas Jõhvis ja Kohtla-Järvel tänavakunstifestival Rural Urban Art, mille raames valmib kokku kaheksa seinamaali. Kolmandat aastat järjest toimub tänavakunstifestival Rural Urban Art ühes Eesti maakonnas, et katta kohalike väikelinnade hallid seinad kunstiga.

2020. aastal toimub festival koostöös Jõhvi valla ja Kohtla-Järve linnaga ning sihtpunktiks on Ida-Virumaa. Festivalil osalevad kunstnikud Eestist ja Soomest. Üks sein valmib 11.-13. augustil Jõhvis toimuva tänavakunsti teemalise noorte linnalaagri raames. Augustikuisele festivalile jäävad tulemata neli kunstnikku – COVID-19 tingitud reisipiirangute tõttu ei õnnestu tulla kolmel kunstnikul Prantsusmaalt, Saksamaalt ja Ukrainast ning üks eesti kunstnik ei saa hetkel terviseprobleemide tõttu osaleda. Mainitud kunstnikud teostavad oma seinamaalid võimalustest sõltuvalt hiljem kas sügisel või järgmisel suvel.

Festivali eesmärk on lisada Jõhvi, Kohtla-Järvele ja Aa külas asuvasse Vahtra Hooldekodusse esteetilist lisaväärtust, mitmekesistada sealset avalikku ruumi ja tuua igapäevaellu värvi juurde. Oluline on, et festivalil on piirkondadele ka edasine positiivne mõju.

Festivali kultuuriprogrammi raames toimus 11. - 13. august noorte tänavakunsti linnalaager, mille jooksul maaliti Jõhvi Puru tee garaažidele 60 meetri pikkune seinamaal.

15. augustil toimub Jõhvi Keskraamatukogus festivali lõpuüritus, kuhu on oodatud kõik huvilised. Lõpetamisel saab osaleda šabloonitöötoas, süüa kringlit, kuulda valminud seinamaalide tutvustust ja vaadata Poola filmi tänavakunstist RURALES 2.

Festivalil osalevad kunstnikud: 
Lex Zooz (EST), Kärt Koosapoeg (EST), Liisi Grünberg (EST), Kopylove (EST), Ingmar Järve (EST), Laura Lehtinen (FIN), Taavi Villak (EST)

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: