EMTA avab lavastajasuunalise magistriõppekava

Mart Koldits
Mart Koldits Autor/allikas: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Eesti muusika- ja teatriakadeemia lavakunsti osakond kuulutab välja vastuvõtu bakalaureuse- ja magistriõppesse. Kandideerida saab ka uuele, Mart Kolditsa koostatud lavastajasuunalisele magistriõppekavale.

Alates 1. detsembrist 2021 saab sisseastumise infosüsteemis SAIS esitada avaldusi Eesti muusika- ja teatriakadeemia lavakunsti eriala bakalaureuseõppesse astumiseks kolmel suunal: näitleja õppesuund, lavastaja õppesuund ja dramaturgi õppesuund.

Samuti algab 1. detsembril kandideerimine teatrikunsti ja teatripedagoogika magistriõppesse, mis sel korral keskendub lavastaja tööle näitleja ja tekstiga.

Vastuvõetava bakalaureusekursuse ehk tulevase XXXII lennu juhendaja on lavakunsti osakonna peakoordinaator Mart Koldits, kes on koostanud ka uue lavastajasuunalise magistriõppekava.

"Taas üle nelja aasta on lavakunstikoolis võimalik astuda lisaks näitlejaõppele ka lavastaja ja dramaturgi õppesuundadele, mis põhinevad uuel süvendatud ja põimitud õppekaval. Olen uue kursuse juhendajana väga rahul, et õnnestus nii uue programmi väljatöötamisse kui ka tulevasteks erialaõppejõududeks kaasata tugeva isikupärase teatrinägemusega professionaalid: lavastaja Tiit Ojasoo, näitleja Tiina Tauraite ja dramaturg Siret Campbell. Nii laia kogemuse ja rahvusvahelise haardega tiimist ei kujuta Eestis paremat ettegi!" ütles Mart Koldits.

"Samuti on hea meel sel korral võtta magistriõppe fookusse lavastajatöö. Ootame kandideerima teatri- või filmilavastamisest huvitatud loojaid, kes soovivad arendada just oma koostööoskust näitlejaga ning omandada erinevaid meetodeid draamatekstide töötlemiseks ja kasutamiseks lavastajatöös," kommenteeris Koldits.

Avaldusi lavakunsti eriala bakalaureuseõppesse nii lavastaja kui ka dramaturgi õppesuunale astumiseks saab SAIS-is esitada 1. detsembrist 2021 kuni 10. jaanuarini 2022.

Lavakunsti eriala bakalaureuseõppesse näitleja õppesuunale astumiseks saab SAIS-is avaldusi esitada 1. detsembrist 2021 kuni 31. märtsini 2022.
Sisseastumiseksamid bakalaureuseõppesse toimuvad neljas voorus.

Lavastaja suunaga teatrikunsti ja teatripedagoogika magistriõppesse astumiseks saab SAIS-is avaldusi esitada 1. detsembrist 2021 kuni 31. jaanuarini 2022. Sisseastumiseksamid toimuvad kahes voorus.

Täpsema info sisseastumise ja õppekavade kohta leiab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunsti osakonna veebilehelt lavakunst.ee.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: