Netti Nüganen: "Müüt: päeva äärel" tõukub vajadusest luua kildudest tervik

Etenduskunstnik Netti Nüganen keskendub oma uues lavastuses "Müüt: päeva äärel" asjadele, mille abil luua sidus ajamõõde ja tuleviku-väljavaade.

Loo peategelane on pseudo-arheoloog, kes puhastab aegade kõdust objekte, mis hakkavad kõnelema kord oma ajast, kord aga aegade-ülesest filosoofilisest taustast. Netti sõnul tõukub lavastus tema isiklikust vajadusest luua kildudest seotud tervik.

"Kõik, mis toimub praegu igas kohas maailmas, mitte ainult Euroopas, vaid ka mujal, see lihtsalt loob mind ennast ja seda, kuidas ma asju tunnetan," selgitas ta "Aktuaalsele kaamerale".

"Võib-olla sealt on selle võrra ka vajadus olnud suurem selle teemaga tegeleda või mõelda selle peale, mida loob perspektiivi ulatus. Näiteks, et kuidas ta mind maailmas käituma paneb," jätkas Netti.

"Vajadus tunda ennast tugevalt maailma, mitte ainult ühe keskkonna osana, sest praegu on kõik asjad kättesaadaval, maailm on nii globaliseerunud. Tahaks tunda end rohkem ka asjade osana. Teada, mis maailmas toimub."

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: