Eesti Rahva Muuseumis avatakse Peeter Mudistile pühendatud näitus

"Maast lahti" (1975) Autor/allikas: Peeter Mudist

1. oktoobril avatakse Eesti Rahva Muuseumi galeriis Peeter Mudisti 80. sünnipäevale pühendatud näitus "Põlev mees Peeter Mudist".

Kokku on näitusel eksponeeritud ligi 60 maali ja paarkümmend skulptuuri. Tööd jõudsid näitusele peamiselt kahe Eesti kõige suurema kunstimuuseumi ja kahe erakogu kollektsioonidest.

Näituse kuraatori Reet Margi sõnul kujutavad väljapandud teosed kunstnikule tähtsaid inimesi. Samuti on välja pandud Peeter Mudisti kirjutatud tekstid, mida eksponeeritud teoste juurest lugeda saab.

Peeter Mudist (19.04.1942–02.12.2013) oli Eesti maalikunstnik ja skulptor. 1963. aastal asus Mudist õppima ENSV Riiklikku Kunstiinstituuti ning lõpetas kooli 1967. aastal. Seejärel töötas ta 1970. aastatel ENSV Kunstifondi Tallinna Kombinaadi ARS kunstnikuna. Aastatel 1979–1981 oli ta Tallinna Pedagoogilise Instituudi õppejõud.

1989. aastal tunnustati teda Kristjan Raua nimeline kunstipreemiaga, 1991. aastal Konrad Mäe medaliga ning 2001. aastal Valgetähe III klassi teenetemärgiga.

Näituse "Põlev mees Peeter Mudist" kuraatoriks on Reet Mark ja näituse kujundas Emma Eensalu. Näitus jääb avatuks 15. jaanuarini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: